Низ илустрации: Фрази што ги кажуваат речиси сите кога немаат тема за разговор
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Низ илустрации: Фрази што ги кажуваат речиси сите кога немаат тема за разговор

Прашања за актуелни спортски настани

raboti-shto-gi-kazhuvame-site-koga-nemame-tema-za-razgovor-niz-ilustracii-07.jpg

Прашања за минатото/историјата на луѓето

raboti-shto-gi-kazhuvame-site-koga-nemame-tema-za-razgovor-niz-ilustracii-08.jpg

Разговор за убавото време

raboti-shto-gi-kazhuvame-site-koga-nemame-tema-za-razgovor-niz-ilustracii-09.jpg

Барање заеднички интереси и теми на разговор преку филмови/серии

raboti-shto-gi-kazhuvame-site-koga-nemame-tema-za-razgovor-niz-ilustracii-10.jpg

Загледување во некоја активност што ја прави личноста и зборување за хобито

raboti-shto-gi-kazhuvame-site-koga-nemame-tema-za-razgovor-niz-ilustracii-11.jpg

Спирова С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Изглед, семејство, минато: 9 работи од кои не треба да се срамите во животот Во денешно време, луѓето се станати премногу зависни од мислењето на другите.&nb...
20 работи од кои треба да се откажете веднаш Зошто ни е толку тешко да се откажеме? Откажувањето не секогаш значи дека се пре...
8 работи заради кои вашите соседи може да ве „замразат“ Можеби не сте свесни, но со некои постапки веројатно предизвикувате да сте им ом...

Најчитани неделава