Низ илустрации: Фрази што ги кажуваат речиси сите кога немаат тема за разговор


Низ илустрации: Фрази што ги кажуваат речиси сите кога немаат тема за разговор

Времето е лудо, гледаше ли фудбал, како е семејството … сигурно барем еднаш сте кажале нешто од овие работи кога сте останале без тема за разговор.

niz-ilustracii-frazi-shto-gi-kazhuvaat-rechisi-site-koga-nemaat-tema-za-razgovor-1.jpg

Како и сите луѓе, веројатно и вие сте биле во ситуација кога сте немале теми за разговор со соговорникот.

Во овие моменти, поради некоја причина, тишината ни се чини многу непријатна, па речиси сите се обидуваме да ја исполниме. А, за да ја исполниме, повеќето од нас ги кажуваме речиси истите нешта или барем ги почнуваме истите теми.

Со колку од овие фрази или теми сте се послужиле  кога сте сакале ја прекинете непријатната тишина:

Разговор за променливото време

raboti-shto-gi-kazhuvame-site-koga-nemame-tema-za-razgovor-niz-ilustracii-02.jpg

Прашања за семејството

raboti-shto-gi-kazhuvame-site-koga-nemame-tema-za-razgovor-niz-ilustracii-03.jpg

Изговор дека сме заборавиле што сакаме да кажеме, само за да почнеме разговор

raboti-shto-gi-kazhuvame-site-koga-nemame-tema-za-razgovor-niz-ilustracii-04.jpg

Озборување 

raboti-shto-gi-kazhuvame-site-koga-nemame-tema-za-razgovor-niz-ilustracii-05.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Изглед, семејство, минато: 9 работи од кои не треба да се срамите во животот Во денешно време, луѓето се станати премногу зависни од мислењето на другите.&nb...
20 работи од кои треба да се откажете веднаш Зошто ни е толку тешко да се откажеме? Откажувањето не секогаш значи дека се пре...
8 работи заради кои вашите соседи може да ве „замразат“ Можеби не сте свесни, но со некои постапки веројатно предизвикувате да сте им ом...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg