Маж си даде отказ од работата што ја мрази и уште 10 инспиративни потези на луѓе


Маж си даде отказ од работата што ја мрази и уште 10 инспиративни потези на луѓе

„Со години работев работа што ја мразам, но конечно одлучив да ризикувам. Ја исчистив мојата гаража и развивам свој бизнис како фотограф.“

chao-omrazena-raboto-i-ushte-10-inspirativni-potezi-na-lugje-01.jpg

Суперхероите се тука околу нас. Тоа се ваши соседи, роднини, пријатели...

Со малку волја и посветеност и вие можете да бидете тоа.

Луѓе споделуваат инспиративни приказни на Reddit:

„Докторот ми кажа дека ќе живеам до 40 години. Денес е мојот 40-ти роденден и симнав 68 килограми.“

chao-omrazena-raboto-i-ushte-10-inspirativni-potezi-na-lugje-02.jpg

„Бев уништен што повеќе нема да можам да скијам, но благодарение на технологијата и одлучноста, скијам подобро од кога било.“

chao-omrazena-raboto-i-ushte-10-inspirativni-potezi-na-lugje-03.jpg

„Имав проблеми со менталното здравје и го напуштив средното училиште. Но, потоа продолжив и сега сум примена на колеџ.“

chao-omrazena-raboto-i-ushte-10-inspirativni-potezi-na-lugje-04.jpg

„Ова го прочитав во 2020-та.“

chao-omrazena-raboto-i-ushte-10-inspirativni-potezi-na-lugje-05.jpg

„Со години работев работа што ја мразам, но конечно одлучив да ризикувам. Ја исчистив мојата гаража и развивам свој бизнис како фотограф.“

chao-omrazena-raboto-i-ushte-10-inspirativni-potezi-na-lugje-06.jpg

„Татко ми го направи ова рачно, откако преживеа два удари и се избори со ракот на грло.“

chao-omrazena-raboto-i-ushte-10-inspirativni-potezi-na-lugje-07.jpg

Уште 5 приказни на следната страна...Би можело да ве интересира:

7 луѓе кои сфатиле дека животот е еден и треба да живеат така како што сакаат Кој рече дека на 31 година е доцна да возите велосипед или на 45 да научите да и...
8 луѓе кои ја пронајдоа убавината во себе Најважно е вие да се сакате себеси, а процесот на вљубување во себе понекогаш мо...
18 луѓе за кои годините дефинитивно се само бројка Дали ви се верува дека Здравко Чолиќ има 67 години или мајката на Илон Маск, Мај...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg