Секојдневни маки и непријатни ситуации во кои ќе се пронајдат сите високи девојки, низ илустрации


Секојдневни маки и непријатни ситуации во кои ќе се пронајдат сите високи девојки, низ илустрации

Многу девојки сакаат да изгледаат како супермодели, но секоја висока девојка ќе ви каже дека со висината, си доаѓаат и куп проблеми.

maki-i-situacii-koi-im-se-poznati-na-site-visoki-devojki-niz-ilustracii-01.jpg

Ако сте висока девојка, веројатно неколку пати си ја имате удрено главата и уште не знаете како да се сместите во тесните седишта на авионите. Истовремено, сигурно сте ги слушнале сите шеги за високи луѓе и веќе ви е преку глава од нив.

Во продолжение следат неколку илустрации во кои ќе се пронајдат сите високи девојки:

Невозможно е да најдете краток фустан бидејќи повеќето модели ви стојат како блузи

maki-i-situacii-koi-im-se-poznati-na-site-visoki-devojki-niz-ilustracii-02.jpg

Многу често им држите сенка на пријателите

maki-i-situacii-koi-im-se-poznati-na-site-visoki-devojki-niz-ilustracii-03.jpg

Никогаш не можете да се скриете во толпа народ

maki-i-situacii-koi-im-se-poznati-na-site-visoki-devojki-niz-ilustracii-04.jpg

Правите секакви акробации за да се сместите удобно во авион или автобус

maki-i-situacii-koi-im-se-poznati-na-site-visoki-devojki-niz-ilustracii-05.jpg

Луѓето постојано ве прашуваат колку сте високи

maki-i-situacii-koi-im-se-poznati-na-site-visoki-devojki-niz-ilustracii-06.jpg

Изгледа никој не ги зема превид високите луѓе кога прави врата

maki-i-situacii-koi-im-se-poznati-na-site-visoki-devojki-niz-ilustracii-07.jpg

Неретко се чувствувате непријатно во кино или театар бидејќи им го блокирате погледот на другите

maki-i-situacii-koi-im-se-poznati-na-site-visoki-devojki-niz-ilustracii-08.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Работи што не сте ги знаеле за Канада и причини зошто луѓето сакаат да живеат таму Можеби кога ќе се спомне Канада, помислувате на ладна земја во која животот не е...
Вирален хит: Што е чудно на оваа матурска фотка? Прославата на матурската вечер е важен момент од животот на сите млади. Обично с...
7 луѓе кои сфатиле дека животот е еден и треба да живеат така како што сакаат Кој рече дека на 31 година е доцна да возите велосипед или на 45 да научите да и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg