Инспиративни луѓе кои максимално ѝ се посветиле на целта и се ослободиле од вишокот килограми


Инспиративни луѓе кои максимално ѝ се посветиле на целта и се ослободиле од вишокот килограми

Само оние кои се обидуваат да ослабат знаат колку е тешка битката со килограмите. Сите знаеме дека дебелината е поврзана со низа здравствени проблеми, но факт е дека слабеењето е доста тежок подвиг.

inspirativni-lugje-koi-maksimalno-se-posvetile-na-celta-i-se-oslobodile-od-vishokot-kilogrami01.jpg

За да се ослободите од вишокот килограми треба да го промените секој аспект од вашиот живот – од начин на исхрана, па сè до физичка активност. Иако на повеќето ова ни звучи невозможно, ширум светот постојат многу луѓе кои сепак ја постигнале оваа цел.

Ако ви треба мотивација да ја продолжите битката со килограмите, тогаш резултатите на овие луѓе сигурно ќе ве инспирираат:

„Ослабев 79 килограми“

inspirativni-lugje-koi-maksimalno-se-posvetile-na-celta-i-se-oslobodile-od-vishokot-kilogrami-02.jpg

„Пресреќна сум кога ќе се качам на вагата, но и поради тоа што сега ми се познава вратот“

inspirativni-lugje-koi-maksimalno-se-posvetile-na-celta-i-se-oslobodile-od-vishokot-kilogrami-03.jpg

„Разлика од три години“

inspirativni-lugje-koi-maksimalno-se-posvetile-na-celta-i-se-oslobodile-od-vishokot-kilogrami-04.jpg

„Мојот резултат по 18 месеци напорна работа“

inspirativni-lugje-koi-maksimalno-se-posvetile-na-celta-i-se-oslobodile-od-vishokot-kilogrami-05.jpg

„На левата фотографија имам 152 килограми, на десната – 88 килограми“

inspirativni-lugje-koi-maksimalno-se-posvetile-na-celta-i-se-oslobodile-od-vishokot-kilogrami-06.jpg

„Откако ослабев 25 килограми, првпат облеков кроп-топ маичка!“

inspirativni-lugje-koi-maksimalno-se-posvetile-na-celta-i-se-oslobodile-od-vishokot-kilogrami-07.jpg

„Време е да направам нова фотка за пасош“

inspirativni-lugje-koi-maksimalno-se-posvetile-na-celta-i-se-oslobodile-od-vishokot-kilogrami-08.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Колку е перверзен вашиот ум? Луѓето кои имаат перверзен ум, некои работи ги гледаат многу поинаку од останати...
Колку време им е потребно на мажите, а колку на жените за едни исти работи? Можете ли да поверувате дека мажите поминуваат повеќе време на лична хигиена отк...
7 луѓе кои сфатиле дека животот е еден и треба да живеат така како што сакаат Кој рече дека на 31 година е доцна да возите велосипед или на 45 да научите да и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg