Џуџе банана, домат помал од џамлија: 14 работи од секојдневието чија големина ќе ве запрепасти (фото)


Џуџе банана, домат помал од џамлија: 14 работи од секојдневието чија големина ќе ве запрепасти (фото)

Од јаболко со големина на цреша до една од најтесните куќи на светот, овие работи од секојдневието ќе ве изненадат.

djudje-banana-domat-pomal-od-djamlija-14-raboti-od-sekojdnevieto-chija-golemina-kje-ve-zaprepasti-foto-01.jpg

Сите имаме претстава за работите од секојдневието, но што кога тие ќе изненадат со големината?

Сигурни сме дека вие најверојатно не сте имале можност да видите олку мала банана или пак вака ситна семка од авокадо, но некои луѓе имале и го овековечиле тоа со фотографија.

На Reddit корисници споделуваат фотки на кои работите од секојдневието се со многу помала големина од онаа во која сме навикнати да ги гледаме.

Работи од секојдневието чија големина ќе ве запрепасти:

Џуџеста банана

djudje-banana-domat-pomal-od-djamlija-14-raboti-od-sekojdnevieto-chija-golemina-kje-ve-zaprepasti-foto-02.jpg

„Направив мали пици, колку парче чајна.“

djudje-banana-domat-pomal-od-djamlija-14-raboti-od-sekojdnevieto-chija-golemina-kje-ve-zaprepasti-foto-03.jpg

„На шега му направив поштенско сандаче на пајакот што живее на таванот.“

djudje-banana-domat-pomal-od-djamlija-14-raboti-od-sekojdnevieto-chija-golemina-kje-ve-zaprepasti-foto-04.jpg

Книгата Франкенштајн

djudje-banana-domat-pomal-od-djamlija-14-raboti-od-sekojdnevieto-chija-golemina-kje-ve-zaprepasti-foto-05.jpg

Многу тесна куќа

djudje-banana-domat-pomal-od-djamlija-14-raboti-od-sekojdnevieto-chija-golemina-kje-ve-zaprepasti-foto-06.jpg

„Овој мал чекан ми е најдрагоцената работа што ја поседувам“

djudje-banana-domat-pomal-od-djamlija-14-raboti-od-sekojdnevieto-chija-golemina-kje-ve-zaprepasti-foto-07.jpg

„Баба ми најде јаболка со големина на цреши“

djudje-banana-domat-pomal-od-djamlija-14-raboti-od-sekojdnevieto-chija-golemina-kje-ve-zaprepasti-foto-08.jpg

Уште 7 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

Изглед, семејство, минато: 9 работи од кои не треба да се срамите во животот Во денешно време, луѓето се станати премногу зависни од мислењето на другите.&nb...
20 работи од кои треба да се откажете веднаш Зошто ни е толку тешко да се откажеме? Откажувањето не секогаш значи дека се пре...
7 работи на кои не треба да штедите пари Од удобни чевли до квалитетен душек, на некои работи не треба да штедите во живо...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg