5 работи од кои луѓето се срамеа, а сега се кул

Порано тенките веѓи беа хит, а дебелите асоцираа на несредена жена, но сега ситуацијата е сосема поинаква.

5-raboti-od-koi-lugjeto-se-sramea-a-sega-se-kul-01.jpg

Модата се менува на навистина интересен начин, па така ако пред неколку години нешто било „срамно“, денес може да е тренд.

Работи од кои луѓето се срамеа, а сега се кул:

Дебели веѓи

5-raboti-od-koi-lugjeto-se-sramea-a-sega-se-kul-02.jpg

Чудни фризури

5-raboti-od-koi-lugjeto-se-sramea-a-sega-se-kul-03.jpg

Протези

5-raboti-od-koi-lugjeto-se-sramea-a-sega-se-kul-04.jpg

Пеги

5-raboti-od-koi-lugjeto-se-sramea-a-sega-se-kul-05.jpg

Преголеми „развлечени“ парчиња облека

5-raboti-od-koi-lugjeto-se-sramea-a-sega-se-kul-06.jpg

Прочитајте и Изглед, семејство, минато: 9 работи од кои не треба да се срамите во животот

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Килими и уште 9 работи во домот на кои не треба да штедите пари (и зошто) Килимите од синтетика се евтини и не изгледаат лошо, но тие се тешки за чистење,...
7 работи кои треба да ги оставите во 2021-ва, за да немате уште една „мизерна“ година Грешка која не смеете да ја правите во 2022-ра: Не смеете секојдневно да сте сам...
16 работи кои речиси сите жени ги прават, а не признаваат од срам „Се случува во брзање да го избричеме нозете само околу глуждовите – делот што н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg