Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Килими и уште 9 работи во домот на кои не треба да штедите пари (и зошто)

Килимите од синтетика се евтини и не изгледаат лошо, но тие се тешки за чистење, буквално сè се лепи на нив и тешко е да се ослободите од нечистотиите и влакната. Плус, бргу го губат убавиот изглед. Затоа инвестирајте во килими од природни материјали.

kilimi-i-ushte-9-raboti-vo-domot-na-koi-ne-treba-da-shtedite-pari-01.jpg

Понекогаш за да заштедиме пари купуваме неквалитетни работи, кои не ни траат, па трошиме двојно повеќе.

Во некои работи во домот дефинтивно треба да инвестираме.

Работи на кои не треба да штедиме:

Обновување на клучевите од домот

По некое време тиe се „излижуваат“ и може да дојде до блокирање на вратата при отклучување или кршење на клучот внатре.

kilimi-i-ushte-9-raboti-vo-domot-na-koi-ne-treba-da-shtedite-pari-02.jpg

Удобни влечки за дома

Одењето низ дома со влечки е подобро отколку боси, па затоа треба да инвестирате во квалитетни влечки со мемори пена и да ги менувате секоја година, со тоа практично „купувате“ здравје.

kilimi-i-ushte-9-raboti-vo-domot-na-koi-ne-treba-da-shtedite-pari-03.jpg

Килими

Килимите од синтетика се евтини и не изгледаат лошо, но тие се тешки за чистење, буквално сè се лепи на нив и тешко е да се ослободите од нечистотиите и влакната.

Плус, бргу го губат убавиот изглед. Затоа инвестирајте во килими од природни материјали, кои траат долго, лесни се за чистење и добро го апсорбираат звукот.

kilimi-i-ushte-9-raboti-vo-domot-na-koi-ne-treba-da-shtedite-pari-04.jpg

Квалитетни слушалки

Евтините пластични слушалки ќе имаат краток рок на траење. Од друга страна, квалитетните слушалки не само што ќе дадат одличен звук, туку ќе ви траат и до 10 години, зависи од брендот.

kilimi-i-ushte-9-raboti-vo-domot-na-koi-ne-treba-da-shtedite-pari-05.jpg

„Глава“ за туш

Туширањето од поголема „глава“ за туш комплетно ќе ве релаксира поради големиот и силен млаз вода.

kilimi-i-ushte-9-raboti-vo-domot-na-koi-ne-treba-da-shtedite-pari-06.jpg

Уште 5 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

12 работи кои се подобри и од секс (за многумина) „Масажа на стапалата по цел ден минат во стоење.“, „Откажување на плановите кои ...
7 работи кои треба да ги оставите во 2021-ва, за да немате уште една „мизерна“ година Грешка која не смеете да ја правите во 2022-ра: Не смеете секојдневно да сте сам...
16 работи кои речиси сите жени ги прават, а не признаваат од срам „Се случува во брзање да го избричеме нозете само околу глуждовите – делот што н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg