12 работи по кои ќе ги познаете вистински богатите луѓе (кои молчат за богатството)

Тие трошат пари ако тоа им штеди време. Времето им е повредно од парите. Секогаш носат наједноставна облека, не се китат со логоа, но во моментот кога ќе ги запознаете сфаќате дека се богати, без да ви кажат/покажат.

10-raboti-po-koi-kje-gi-poznaete-vistinski-bogatite-lugje-koi-molchat-za-bogatstvoto-01.jpg

Постојат луѓе кои сакаат да се фалат со парите и да кажуваат и покажуваат дека се богати и постојат навистина богати луѓе кои живеат едноставно и не сакаат секој да знае колку многу пари всушност имаат.

Луѓе на Reddit споделуваат по што се познаваат многу богатите луѓе:

Мојот поранешен шеф велеше „Или имаш пари или зборуваш за нив“.

Немање навика за чување и трупање на работи, туку заменување со нови и држење до минималистички декор.

На прашањето „Дали сте богати?“, ќе ви одговорат со „Комфорно ми е“.

10-raboti-po-koi-kje-gi-poznaete-vistinski-bogatite-lugje-koi-molchat-za-bogatstvoto-04.jpg

Секогаш носат наједноставна облека, не се китат со логоа и од накит имаат само часовник или само тенко ѓерданче - ако се жени, но во моментот кога ќе ги запознаете сфаќате дека се богати, без да ви покажат.

Тие трошат пари ако тоа им штеди време. Времето им е повредно од парите.

Чевли, носат навистина квалитетни чевли и секогаш им се чисти.

10-raboti-po-koi-kje-gi-poznaete-vistinski-bogatite-lugje-koi-molchat-za-bogatstvoto-03.jpg

Патуваат многу, но не се фалат каде биле или ќе одат.

Немаат потреба сите да знаат дека се богати.

Никогаш не се жалат дека нешто е прескапо, но се жалат за квалитетот на истото.

10-raboti-po-koi-kje-gi-poznaete-vistinski-bogatite-lugje-koi-molchat-za-bogatstvoto-02.jpg

Јадат здрава храна секогаш, квалитетот им е приоритет и не штедат на тоа.

Не се фалат со парите, едноставно не сакаат да привлечат луѓе кои се со нив само поради тоа.

Во аголот од дневната соба дискретно имаат грандиозно пијано, иако никој не свири на него или друго вредно парче.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

9 работи од кои многу мајки се срамат (а навистина нема потреба) Избирање на најкомфорните парчиња облека. Носење одлука да отспијат наместо да и...
12 работи кои се подобри и од секс (за многумина) „Масажа на стапалата по цел ден минат во стоење.“, „Откажување на плановите кои ...
9 работи од кои жените се срамат и во 21-иот век, а треба да престанат (веднаш) Потење под градите, набрана кожа над колената и уште 7 работи од кои жените се с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg