Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Извадени ребра, импланти наместо стомачни: Луѓе кои претерале со пластични операции за да личат на нивните идоли

Џастин Џедлика потрошил над 15.000 долари на пластични операции за да личи на Кен. Бизарно, зарем не?

izvadeni-rebra-implanti-namesto-stomachni-lugje-koi-preterale-so-plastichni-operacii-za-da-lichat-na-nivnite-idoli-01.jpg

Пластичните операции и корекциите на лицето стануваат норма, но ова не значи дека е во ред да се претера.

Сепак, за некои луѓе овие операции стануваат опсесија и тие трошат цело богатство за да си го променат изгледот.

Шест луѓе кои претерале со пластични операции за да личат на нивните идоли:

Пикси Фокс

Инфлуенсерката позната како Пикси Фокс има желба да се претвори во лик од цртан филм, односно во Џесика од Who Framed Roger Rabbit.

Нејзината половина има обем од 35,5 сантиметри и за да го постигне ова, си извадила неколку ребра.

Таа има поткршено и над 120.000 долари на пластични операции на лицето и телото.

Нејзината бизарна опсесија ја направи и славна, па денес Пикси има речиси половина милион следбеници на Инстаграм

izvadeni-rebra-implanti-namesto-stomachni-lugje-koi-preterale-so-plastichni-operacii-za-da-lichat-na-nivnite-idoli-06.jpg

Џордан Џејмс Спаркл

Џордан е огромен фан на Ким Кардашијан и досега има направено над 50 операции и третмани за да личи на неа.

Иако има потрошено повеќе од 150.000 долари, тој вели дека не планира да запре.

izvadeni-rebra-implanti-namesto-stomachni-lugje-koi-preterale-so-plastichni-operacii-za-da-lichat-na-nivnite-idoli-05.jpg

Џек Џонсон

Џек бил само тинејџер кога почнал да прави драстични промени во изгледот, сè со цел да личи на Дејвид Бекам.

Тој има потрошено над 24.000 долари за ботокс, филери, солариуми и слични процедури.

Наводно, планирал да направи и пластични операции, а смета дека вишокот килограми му се најголема пречка во желбата да личи на својот идол.

izvadeni-rebra-implanti-namesto-stomachni-lugje-koi-preterale-so-plastichni-operacii-za-da-lichat-na-nivnite-idoli-04.jpg

Тоби Шелдон

Трансформацијата на Тоби траела пет години и чинела 120.000 долари, а неговата цел била да личи на Џастин Бибер.

Самиот има изјавено дека кога пејачот се прославил, тој дури му љубоморел за изгледот. Па, решил да се претвори во него.

izvadeni-rebra-implanti-namesto-stomachni-lugje-koi-preterale-so-plastichni-operacii-za-da-lichat-na-nivnite-idoli-03.jpg

Херберт Чавез

Повеќето луѓе посакуваат да изгледаат како реална личност, но Херберт Чавез сака да личи на Супермен.

Во текот на 16 години, тој направил операција на носот, липосукција, операција на вилицата, а си ставил и импланти во градите и стомакот кои изгледаат како мускули.

izvadeni-rebra-implanti-namesto-stomachni-lugje-koi-preterale-so-plastichni-operacii-za-da-lichat-na-nivnite-idoli-02.jpg

Џастин Џедлика

Слично како Херберт, и Џастин сака да личи на фиктивен лик.

Тој има потрошено над 15.000 долари за да изгледа како Кен.

Џастин има направено операции на носот, образите, брадата, вилицата, усните...

izvadeni-rebra-implanti-namesto-stomachni-lugje-koi-preterale-so-plastichni-operacii-za-da-lichat-na-nivnite-idoli-09.jpg

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 луѓе кои не се срамат да кажат како штедат пари дома (и се за пофалба) „Се бањам со обичен тврд сапун, наместо гел за туширање – трае подолго, а ефекто...
Во кои 4 години од животот луѓето се најсреќни (и во кој период се најнесреќни)? Диско, луди забави, љубовни партнери, авантури? „Ех, младост“ ќе речеме, но не –...
10 луѓе кои сигурно имаат полош ден од вас на работа (ќе ви биде утеха барем малку) Вработена во продажен сектор: „Работам во продавница за чевли и по големиот попу...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg