Фото-докази дека некои сопрузи се како излезени од кошмарите (буквално немаат осет)

„Маж ми ја фрла нечистата облека на земја, иако имаме корпа за тоа“. Многу жени се преморени од трчање и средување по нивните сопрузи и јавно се пожалија...

foto-dokazi-deka-nekoi-sopruzi-se-kako-izlezeni-od-koshmarite-bukvalno-nemaat-oset-01.jpg

Секоја чест за мажите кои се посветени на домот и се рамноправен дел од одржување на домаќинството со жените.

Но, и секоја осуда за мажите кои мислат дека нивна обврска е само да одат на работа и потоа само да си лежат и не само да не се грижат за домот, туку и да го уништуваат.

Жени, преморени од трчање и средување по нивните сопрузи, се пожалија на Reddit.

Дел од исповедите, поткрепени со фотографии:

„Маж ми отвора секој пат нова тегла мармалад, иако претходната не е довршена.“

foto-dokazi-deka-nekoi-sopruzi-se-kako-izlezeni-od-koshmarite-bukvalno-nemaat-oset-04.jpg

„Кутијата со крофни до дома ми ја носел вертикално.“

foto-dokazi-deka-nekoi-sopruzi-se-kako-izlezeni-od-koshmarite-bukvalno-nemaat-oset-05.jpg

„Вака го реди приборот за јадење во фиоката.“

foto-dokazi-deka-nekoi-sopruzi-se-kako-izlezeni-od-koshmarite-bukvalno-nemaat-oset-06.jpg

„Го замолив да ги стави купените намирници во фрижидер...“

foto-dokazi-deka-nekoi-sopruzi-se-kako-izlezeni-od-koshmarite-bukvalno-nemaat-oset-07.jpg

„Ми вети дека ќе го искречи ѕидот.“

foto-dokazi-deka-nekoi-sopruzi-se-kako-izlezeni-od-koshmarite-bukvalno-nemaat-oset-08.jpg

Уште 4 ситуации на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 фото докази дека животот со деца секој ден ви е лотарија „Кога моето дете прави ‘поправки’ со лепак...“ e само една од сцените од кои ќе ...
11 фото-докази како времето сурово влијае врз предметите Сунѓер користен за бришење на училишна табла со години vs. нов сунѓер. Лаптоп на...
13 фото докази колку чудно изгледаат „обичните“ работи под микроскоп Како изгледаат под микроскоп бактериите кои живеат на стапалата и поради кои ста...
Сопруги на познати лидери на култови, кои биле исто злобни колку сопрузите Бони Нетлс беше сопруга на лидерот на култот Heaven’s Gate. Верувала дека комуни...
Девојка со уникатно хоби - создава ремек-дела од домашен месен леб (фото) Хана Пејџ од Северна Каролина, САД, пред 8 години првпат замесила леб по рецепт ...
Забавни и необични работи што можете да ги видите само во странство (фото) Знаете ли дека во Ница, Франција, има фонтана од којашто можете да си наполните ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg