Дали сте опсесивно - компулсивни како Монк?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
vozach 14-08-2020


Дали сте опсесивно - компулсивни како Монк?

Сметате дека животот под конец значи среќен живот или сепак преферирате хаотично секојдневие?

dali-ste-opsesivno-kompulsivni-kako-monk-001.jpg

Монк е синоним за опсесивно компулсивно нарушување, а вие? Во која група на луѓе спаѓате?

Колку често ги светнувате чевлите? Колку пати во денот бришете раце? Дали можете да се поздравите со човек, без потоа да си ги измиете рацете? Дали ви пречат предмети кои не се со иста боја и големина?

Колку лесно забележувате кога нешто и некој стрчи од толпата?

Време е за забавен тест преку кој ќе откриете:

 

Дали сте опсесивно - компулсивни како Монк?
 1. 1.

 2. 2.

 3. 3.

 4. 4.

 5. 5.

 6. 6.

 7. 7.

 8. 8.

 9. 9.

 10. 10.

 11. 11.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Колку долго ќе патувате до Марс, ако се движите со брзина на светлината? Денес имаме малку невообичаено, но секако интересно, прашање. Ќе ви треба малку ...
Анализа на карактерот преку тест со сива боја Сивата боја е доволно неутрална за да може да носи во себе информации кои можат ...
Тест за очите: Можете да го видите она што е невидливо? Колку ви е добар видот? Колку брзо и прецизно можете да забележите слабо видливи...