Детективска задача која ќе ја решат само луѓето со изострено око за детали
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
stolar 22-04-2018
столар 21-04-2018


Детективска задача која ќе ја решат само луѓето со изострено око за детали

Ставете се на миг во кожата на детективите и тестирајте ја вашата логика.

detektivska-zadacha-koja-kje-ja-reshat-samo-lugjeto-so-izostreno-oko-za-detali-01.jpg

Само погледнете ја оваа фотографија и кажете – дали е убиство или самоубиство?

Не брзајте, концентрирајте се внимателно на деталите?

Оваа задача е одлична вежба за вашиот мозок.

detektivska-zadacha-koja-kje-ja-reshat-samo-lugjeto-so-izostreno-oko-za-detali-02.jpg

Одговорот откријте го на следната страна...Би можело да ве интересира:

Квиз: Ако животот ви беше претворен во книга, каков наслов ќе имаше? Дали некогаш сте помислиле сите ваши животни искуства и случувања, совети и лекц...
Што прво ќе видите на сликата открива: Зошто немате среќа во љубовта и... Доколку сте љубители на тестови кои само со една фотографија ви откриваат нешто ...
Квиз: Каде да отпатувате оваа есен? Нема кој не сака да патува и да посетува нови места, а ако ни се допаднат некои ...