Забавна математика: Колку јаболка има сестрата?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Забавна математика: Колку јаболка има сестрата?

Бројки и математика? Дали тоа ви носи лоши спомени од школските денови или пак бевте природно талентирани по овој предмет?

zabavna-matematika-kolku-jabolka-ima-sestrata-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Квиз: Колку работни места ќе смените во животот? Дали сте од оние луѓе кои сакаат стабилност и задоволни се со едно работно место...
Квиз: Колку сте добри во улогата на пријател? Навистина е тешко да се најде вистински пријател и тоа пријателство да се одржи ...
„Колку месеци имаат 28 денови?“ и уште 6 трик прашања Човек е стар 24 години, но имал само 6 родендени. Како е можно тоа? На некои три...