Тест на внимателност – Зошто жената е свртена наназад и гледа во други луѓе?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Монтер 23-06-2019


Тест на внимателност – Зошто жената е свртена наназад и гледа во други луѓе?

Следува уште еден тест на вашата внимателност и логично размислување – зошто жената се свртела наназад и гледа кон мајката и детето?

test-na-vnimatelnost-zoshto-zhenata-e-svrtena-nanazad-i-gleda-vo-drugi-lugje01.jpg

На фотографијата може да се забележи пар и мајка со дете кои одат во спротивна насока, свртени со грб.

Но, жената е свртена наназад и „зјапа“ во мајката и детето – можете ли да откриете зошто?

test-na-vnimatelnost-zoshto-zhenata-e-svrtena-nanazad-i-gleda-vo-drugi-lugje02.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Тест на личност: Кое животно прво ќе го забележите на сликата? Потсвеста може да каже многу за вашиот карактер и личност, многу повеќе отколку ...
Тест на личност: Првата буква која ќе ја видите открива што ви се крие... Начинот на кој ги гледаме работите и ги перципираме, открива многу за нашата пот...
Квиз само за оние со остар вид – Ќе успеете ли да го решите за 2 минут... Дали мислите дека имате остар поглед и не пропуштате ниту еден детаљ? Дали ми...