Најтешкиот квиз со знамиња - Ќе го решите ли без гуглање?


Најтешкиот квиз со знамиња - Ќе го решите ли без гуглање?

Одолејте ѝ на желбата да го гуглате она што не го знаете и пробајте да го решите најтешкиот квиз со знамиња.

ke-go-reshite-li-bez-guglanje-najteskiot-kviz-so-znaminja-001.jpg

Ако мислевте дека добро ги распознавате, може да се разочарате, но и да научите нешто ново.

Предизвикот низ 8 прашања изгледа многу едноставно, само треба да го поврзете знамето на сликата со еден од дадените одоговори.

Колку ќе погодите?

Најтешкиот квиз со знамиња
 1. 1. Чие знаме е ова?
  Непал
  Гибралтар
  Грузија
  Малта
 2. 2. Чие знаме е ова?
  Венецуела
  Боливија
  Гватемала
  Аргентина
 3. 3. Чие знаме е ова?
  Белизе
  Аруба
  Самоа
  Антигва и Барбуда
 4. 4. Чие знаме е ова?
  Габон
  Чад
  Бенин
  Того
 5. 5. Чие знаме е ова?
  Сејшели
  Аруба
  Малдиви
  Фиџи
 6. 6. Чие знаме е ова?
  Шри Ланка
  Есватини
  Лесото
  Маршалски Острови
 7. 7. Чие знаме е ова?
  Панама
  Парагвај
  Филипини
  Гватемала
 8. 8. Чие знаме е ова?
  Киргистан
  Узбекистан
  Таџикистан
  Казахстан

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Кој е крадецот? Дали сакате за момент да се ставите во улогата на детектив и да ѝ помогнете на п...
Квиз: Дали имате влакна на јазикот? Дали некогаш сте се соочиле со хотелска соба која не е како на фотките на интерн...
Квиз: Што ви кажува вашето минато? Каква порака ви испраќа минатото? Кои лекции ги научивте и што треба да променит...

Спонзорирани линкови: