Квиз: Дали ги знаете одговорите на основните географски прашања?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Квиз: Дали ги знаете одговорите на основните географски прашања?

Може ли да се наречете махер по географија или треба да се вратите во основно?

kviz-dali-gi-znaete-odgovorite-na-osnovnite-geografski-prashanja-01.jpg

Проверете колку општи познавања имате од географијата и колку ви останале во глава фактите кои ги учевте...

Квиз: Дали ги знаете одговорите на основните географски прашања?
 1. 1.
  Египет
  Кипар
  Германија
 2. 2.
  Точно
  Погрешно
 3. 3.
  Русија
  Индија
  Кина
 4. 4.
  Италија
  Мароко
  Алжир
 5. 5.
  Анди
  Карпести Планини
  Хималаи
 

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Кој е крадецот? Дали сакате за момент да се ставите во улогата на детектив и да ѝ помогнете на п...
Квиз: Која девојка е во опасност? Три девојки вежбаат во теретана и секоја од нив може да се повреди, но една е во...
Квиз: Дали имате влакна на јазикот? Дали некогаш сте се соочиле со хотелска соба која не е како на фотките на интерн...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава