Тестирајте си го вниманието: Колку брзо ќе погодите или ќе се откажете?


Тестирајте си го вниманието: Колку брзо ќе погодите или ќе се откажете?

Понекогаш гледаме во нешто пред нас, но не успеваме да видиме и исперципираме што всушност има.

testirajte-si-go-vnimanieto-kolku-brzo-kje-pogodite-ili-kje-se-otkazhete-01.jpg

Да провериме колку ви е добра моќта за забележување детали.

Дали гледате што навистина се случува или само гледате низ сликите кои ви се појавуваат?

Ќе ги пронајдете ли грешките или брзо ќе се откажете?

Тестирајте си го вниманието: Колку брзо ќе погодите или ќе се откажете?
 1. 1. Што не е во ред на илустрацијата?
  Кликни за одговорот
 2. 2. Што не е во ред на илустрацијата?
  Кликни за одговорот
 3. 3. Што не е во ред на илустрацијата?
  Кликни за одговорот
 4. 4. Што не е во ред на илустрацијата?
  Кликни за одговорот
 5. 5. Што не е во ред на илустрацијата?
  Кликни за одговорот
 

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тестирајте ја вашата потсвест: Што владее – хармонија или хаос? Каква е вашата потсвест? Дали преовладува хармонија или хаос? Проверете се со кр...
Колку добро ги познавате правилата за однесување на свадба? Сигурно досега сте биле поканети на многу свадби, без разлика дали кај блиски лу...
Колку долго ќе патувате до Марс, ако се движите со брзина на светлината? Денес имаме малку невообичаено, но секако интересно, прашање. Ќе ви треба малку ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg