Позира со искривено јазиче и прави „да пукне“ – Кученце кое ќе ви го разубави денот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Позира со искривено јазиче и прави „да пукне“ – Кученце кое ќе ви го разубави денот

Со голема веројатност има многу повеќе следбеници од вас на Инстаграм. Неговото име е Норберт и е опсесија на околу 454.000 обожаватели кои ги следат неговите авантури.

Pozira-so-iskriveno-jazice-i-pravi-da-pukne-01.jpg

Кученцето Норберт е високо 18 cm, но неговата девиза е дека не треба да си голем за да направиш голема разлика во светот.

Тоa едноставно е мало кученце со големо срце. Норберт е регистрирано куче за терапија кое има цел да измами насмевки на што повеќе лица.

И според фотките, дефинитивно успева во тоа.

Погледнете го слаткиот Норберт кој обожава да позира со исплазено јазиче и знае да направи „да пукне“ со шепата:

(O)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Слеп златен ретривер и неговата пријателка-водич го освојуваат Инстагр... Тешкотиите во животот не само што ве тестираат, туку и ви откриваат кои се вашит...
Чудни навики кои кучињата ги имитираат од своите сопственици Секој кој чува куче во одреден момент забележува дека тоа веќе е рамноправен чле...
Важни животни лекции на кои може да ве научи грижата за вашето миленич... Миленичињата се за да ги сакаме силно и безусловно и истото да го добиваме од ни...