Најбизарните барања на инфлуенсерките и блогерките во зоолошката во Скопје
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Најбизарните барања на инфлуенсерките и блогерките во зоолошката во Скопје

Македонски инфлуенсерки и блогерки: „Не, не може да го држите Коко за рака и као демек шетате. Не, не може да ја гушнете жирафата со две раце као демек ептен ве сака и сте BFF.“

najbizarnite-baranja-na-posetitelite-vo-skopskata-zooloshka-gradina-01.jpg

Тина Мицковска која работи на позицијата за Односи со јавност во ЗОО Скопје постојано се труди да ја подигне јавната свест за третманот на животните во скопската зоолошка градина од страна на посетителите.

Таа објави статус во кој испраќа апел до сите девојки, кои во име на добра фотка за на социјалните мрежи го загрозуваат животот на животните:

" data-width="630" data-show-text="true">

До сите новопечени инфлуенсерки и wannabe блогерки: - Не, не може да јавате слонче - Не, не може да се сликате легнати...

Posted by Tina Mickovska on Wednesday, August 14, 2019

С. С. | Црнобело /  Фото: Горан Анастасовски и Огнен Теофиловски 

Би можело да ве интересира:

ЗОО продава карти за посетителите да играат влечење јаже со лавовите и... Овој суров начин на забава за посетителите и непочит кон животните го разлути св...
Животните цел живот се врзани со ланци - Розово обоената слика на суро... Огромен дел од човековата популација се изјаснила дека обожава животни, па порад...
Засолниште за животни ги кани децата да им читаат на кучињата бездомни... Можеби не се сеќавате на периодот пред да научите да читате, но вашите родители ...