Мрзливото маче кое спие по 20 часа дневно е вирален хит (фото)


Мрзливото маче кое спие по 20 часа дневно е вирален хит (фото)

За вас вообичаено велат дека го преспавте „половина од животот“? Дефинитивно вашето духовно животно е портокаловиот мачор Fat Xiang.

Mrzlivo-mache-koe-spie-po-20-casa-dnevno-01.jpg

Дебелото „среќно момче“ во 2016 било улично маче кое го пронашол Џеси, стоматолог од Тајван. Мачето било повредено и откако Џеси го однел на ветеринар, било откриено дека боледува од FIV, или мачјата верзија на HIV вирусот.

И покрај тоа, Џеси го посвоил мачето. Тоа спие по 16 до 20 часа дневно. На почетокот Џеси бил загрижен дека мачето е болно и го однел на преглед.

Таму било констатирано дека покрај тоа што има HIV, сега спие многу повеќе затоа што претходно бил константно нервозен додека живеел на улица.

Неодоливото портокалово маче може да заспие апсолутно секаде. Тоа испушта неверојатни смешни звуци додека спие, а сопственикот дури може да му ги исече ноктите на шепите. Во моментов го следат над 29.000 обожаватели на Фејсбук на кои очигледно им се смешни неговите поспани авантури.

Mrzlivo-mache-koe-spie-po-20-casa-dnevno (17).jpg

Mrzlivo-mache-koe-spie-po-20-casa-dnevno (14).jpg

Mrzlivo-mache-koe-spie-po-20-casa-dnevno (13).jpg

Mrzlivo-mache-koe-spie-po-20-casa-dnevno (12).jpg

Mrzlivo-mache-koe-spie-po-20-casa-dnevno (11).jpg

Mrzlivo-mache-koe-spie-po-20-casa-dnevno (10).jpg

Mrzlivo-mache-koe-spie-po-20-casa-dnevno (9).jpg

Mrzlivo-mache-koe-spie-po-20-casa-dnevno (8).jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Смешни фотки од животни што ќе ви го разубават денот Ној што позира, падна што се „тумба“ и куче со вратоврска во најубави бои, па мо...
На кои важни животни лекции може да ве научи вашата мачка? Иако за мачките се зборува дека не сакаат никој друг освен себе, тоа не е вистин...
Најдебелиот мачор кој некогаш сте го виделе (фото) Некои би рекле дека нема ништо подобро од мало дебелко и рунтаво маче, секако до...

Најчитани неделава