7 масажи за топење на масните наслаги на стомакот - Results from #1


7 масажи за топење на масните наслаги на стомакот

Лимфна дренажа

- Поставете ги врвовите на прстите од страните на стомакот и бавно движете ги нагоре и кон внатре.

- Повторете го ова 5-10 пати.

- Потоа поставете ги дланките на колковите и движете ги прстите кон пазувите.

- Направете го ова 5-7 пати.

oslobodete-se-od-vishkoto-masni-naslagi-so-ovie-masazhi-06.jpg

Кинеска масажа

- Поставете ја едната дланка на папокот.

- Со нежен притисок, движете ги двата прсти во мали кругови. Постепено зголемувајте ги круговите оддалечувајќи се од папокот

- Правете ја масажата 2 минути.

oslobodete-se-od-vishkoto-masni-naslagi-so-ovie-masazhi-07.jpg

Акупресура

- Најдете ги точките за акупресура како што се прикажани на сликата.

- Поставете два прсти на една од точките и нежно масирајте ја областа. Потоа притиснете ја точката и држете неколку минути,

- Повторете го истото на сите точки.

oslobodete-se-od-vishkoto-masni-naslagi-so-ovie-masazhi-08.jpg

Како најбрзо да ги добиете посакуваните резултати?

- Масажите ќе бидат најефикасни доколку ги изведувате легнати на грб. Можете да се масирате и застанати, пред огледало.

- Немојте никогаш да ги изведувате масажите после оброк.

- За најдобри резултати, масирајте го стомакот два пати дневно – пред појадок и пред спиење.

- За да го зголемите ефектот на масажите, можете да користите есенцијално масло од грејпфрут.

- Немојте да ги изведувате масажите доколку чувствувате болка или ако имате заболувања како згрутчена крв во нозете или срцето, проблеми со бубрезите, остеопороза, висок крвен притисок или воспалителна инфекција.

oslobodete-se-od-vishkoto-masni-naslagi-so-ovie-masazhi-09.jpg

Спирова С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Фото докази дека не мора да држите диети за да бидете згодни Вредностите кои ги покажува вагата, понекогаш не се никако поврзани со резултати...
3 минути пред спиење: Едноставни вежби за слаби и затегнати нозе Како што досега ви е познато, вежбањето треба да биде редовно, без разлика колку...
10 работи за вашиот фит изглед кои може да почнете да ги правите веднаш За да бидете фит не мора да значи дека мора да одите во теретана и да правите те...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg