Двајца младоженци судбоносното „да“ го кажаа како Убавицата и ѕверот (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Продавач 24-04-2018
Пекар 24-04-2018


Двајца младоженци судбоносното „да“ го кажаа како Убавицата и ѕверот (фото)

Двајца младоженци решиле своето судбоносно „да“ да го кажат на свадба инспирирана од класичниот Дизни цртан Убавицата и ѕверот.

dvajca-mladozenci-sudbonosnoto-da-go-kazaa-kako-ubavicata-i-dzverot-01.jpg

Импресивната тематска свадба на професионалната фотографка Рајелин Мартелино е направена во соработка со „Baldwin Bridal And Events“ и „Sylver Weddings And Events“.

Таа дури и сама го обоила својот свечен невестински фустан за да наликува на оној на Бела.

Деталите се неверојатни. Фановите веднаш можат да ги забележат главните ликови од цртаниот - свеќникот и часовникот како и розата која се крие во стаклен сад.

Погледнете како изгледа секој детаљ од оваа свадба:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 работи околу свадбите за кои на гостите НЕ ИМ Е ГАЈЛЕ Планирањето свадба е прилично стресна работа. Долга листа на обврски кои треба д...
6 ситуации со кои ќе се соочите за време на подготовките за свадба Колку и да сте опуштена личност, постојат некои ситуации кои можат да го извадат...
Личности кои нема потреба да ги каните на вашата свадба Кого да се покани на свадбата е одлука која предизвикува големи маки кај младоже...