Невестата го изгубила видот - гостите на свадбата ставиле превез на очите за поддршка


Невестата го изгубила видот - гостите на свадбата ставиле превез на очите за поддршка

Таа го изгубила видот на 27 години, а својот сакан го запознала подоцна и никогаш го нема видено неговото лице.

nevestata-go-izgubila-vidot-gostite-na-svadbata-stavile-prevez-za-poddrshka-na-ochite-01.jpg

Стефани Агни (32) од Австралија се омажи за љубовта на нејзиниот живот Роби Кембел, но за жал таа никогаш го нема видено својот сакан, затоа што го изгубила видот на 27 години.

На свадбата присуствувале 54 гости, кои во знак на поддршка за невестата ставиле превез на очите за да го искусат мигот на ист начин како неа, со темнина пред очите.

Инаку, Стефани генетски ја наследила состојбата Cone-Rod Dystrophy, поради која нејзината мајка останала сосема слепа, а таа гледа само светли и темни облици.

Вработените на местото каде се одржувала церемонијата минале часови во раскажување на секој детаљ за тоа како  ѝ изгледа свадбата.

Фотки од емотивниот настан:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Типови на луѓе без кои не може да помине ниедна свадба Секоја свадба е посебна на свој начин, почнувајќи од разликите на местото каде с...
8 работи околу свадбите за кои на гостите НЕ ИМ Е ГАЈЛЕ Планирањето свадба е прилично стресна работа. Долга листа на обврски кои треба д...
Ја откажале свадбата со 200 гости и се венчале речиси сами на покривот од својата зграда (фото) „На крајот од денот важна е само љубовта што ја имате еден кон друг и карантинот...