Талат од „Преспав“: Снимањето на „Преспав“ е двапати посмешно од финалниот резултат


Талат од „Преспав“: Снимањето на „Преспав“ е двапати посмешно од финалниот резултат

Уникатен хумор, интересна фризура, мустаќи и забавна фацијална експресија, сигурно и вие добро го знаете рецепционерот од пансионот „Преспав“.

talat-od-prespav-snimanjeto-na-prespav-e-dva-pati-posmeshno-od-finalniot-rezultat-01.jpg

Харизматичен, забавен и неповторлив, рецепционерот Талат од пансионот „Преспав“ за кусо време ги освои симпатиите на публиката.

Тој внесува хумор во секоја ситуација и само со фацијалната експресија слатко нè смее до солзи во македонската хумористична серија „Преспав“.

Во серијата имаме врвна актерска екипа со познати и признати уметници, но и младиот актер 25-годишниот Дритон Вејсели блесна со својот талент и на одличен начин ни го долови ликот на Талат.

talat-od-prespav-snimanjeto-na-prespav-e-dva-pati-posmeshno-od-finalniot-rezultat-07.jpg

Токму затоа одлучивме да поразговараме со него околу оваа улога, но и околу другите негови проекти:

Талат добро го знаеме од ТВ екраните, а многумина од гледачите на серијата „Преспав“ го прогласуваат токму него за свој омилен лик. Како успеа да го доловиш на толку уникатен и забавен начин?

Искрено, ликот Талат е производ на сценаристите на „Преспав“ Сашо Кокаланов и Елеонора Венинова, јас како Дритон само ги интерпретирам нивните маестрални сценарија на свој начин.

Причината зошто Талат е смешен и уникатен за публиката е во тоа што пред сè и мене ми е многу забавен. Да се биде дел од првиот македонски ситком е огромно задоволство, но истовремено е и голема одговорност, но сметам дека јас како млад актер со многу труд и работа успеав да бидам на ниво на обврската.

Мило ми е што добивам позитивни критики од публиката тоа е најголемата награда што може да ја добие еден актер.

talat-od-prespav-snimanjeto-na-prespav-e-dva-pati-posmeshno-od-finalniot-rezultat-09.jpg

Кој е Дритон Вејсели? Твоите претходни проекти/ планови за иднина/ мото...

Дритон Вејсели е обичен човек кој има огромна љубов кон театарот, сликарството, филмот, музиката и сите други видови на уметност.

Имам одиграно неколку претстави во Драмски Театар Скопје. Имав улога во серија која се емитуваше на Алсат, а во слободно време знам и да цртам.

Што се однесува до иднината не сакам да правам планови и да размислувам што може да се случи зашто сметам дека е поважно да се живее во сегашноста.

Моето мото е „Биди позитивен и среќата ќе те најде самата“.

talat-od-prespav-snimanjeto-na-prespav-e-dva-pati-posmeshno-od-finalniot-rezultat-02.jpg

Како изгледа едно снимање на „Преспав“? Раскажи ни некоја интересна случка од снимањето...

Можам да кажам дека едно снимање на „Преспав“ изгледа двапати посмешно од финалниот резултат, а причина за тоа е позитивната енергија која владее на сетот.

Не би можел да издвојам некоја случка зашто ако ми верувате секој ден имаше по минимум 2-3 случки каде цела екипа се смее до солзи.

Ако не ми верувате еве линк уверете се сами:

Што ти се допаѓа најмногу во ликот и делото на Талат?

Во ликот и делото на Талат најмногу ми се допаѓа тоа што е од Тето'о и се занимава со угостителство.

Мислам дека е многу интересна коинциденција што и јас потекнувам од Тетово и семеен бизнис ни е угостителството, поточно слаткарството, а верувам дека овој факт ми ја олесни работата да се најдам на иста фреквенција со Талат.

Талат и Јас на читателите на crnobelo им препорачуваме редовно да го посетуваат пансионот „Преспав“ пред малите екрани секој вторник и среда од 19:00 часот.

talat-od-prespav-snimanjeto-na-prespav-e-dva-pati-posmeshno-od-finalniot-rezultat-08.jpg

talat-od-prespav-snimanjeto-na-prespav-e-dva-pati-posmeshno-od-finalniot-rezultat-06.jpg

talat-od-prespav-snimanjeto-na-prespav-e-dva-pati-posmeshno-od-finalniot-rezultat-05.jpg

talat-od-prespav-snimanjeto-na-prespav-e-dva-pati-posmeshno-od-finalniot-rezultat-04.png

talat-od-prespav-snimanjeto-na-prespav-e-dva-pati-posmeshno-od-finalniot-rezultat-03.png

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Отворено со нутриционистот Билјана Ристеска: Од трендови во исхрана ка... „Загрижува фактот што денешната младина има сè на дофат на рака и сакаат да изгл...
Македонка прави модни илустрации: „Среќна сум кога Лила, Тамара, Лоба ... Марија Палоска е млада, талентирана и креативна и е вистинска инспирација со љуб...
Идеја и реализација пред која симнуваме капа - АвАв забавен парк за ми... Замислете вашето куче да трча по зелено пространство и да се забавува со летни л...