Крузерот Royal Caribbean нуди работа од соништата со плата 2.300 евра неделно
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
SEO Specialist 26-10-2020


Крузерот Royal Caribbean нуди работа од соништата со плата 2.300 евра неделно

Оваа работа од соништата ќе направи да посетите глечер на Алјаска, егзотични острови и да крстарите по норвешките фјордови... Магично, зарем не?

kruzerot-royal-caribbean-nudi-rabota-od-sonishtata-so-plata-od-2300-evra-nedelno-01.jpg

Замислете дека со крузерот Royal Caribbean крстарите низ светот и ве плаќаат одлично за тоа. Работната позиција е истражувач на брегот (Shore explorer), а ќе ги посетите најегзотичните дестинации на Земјата.

Избраниот кандидат ќе оди на патување низ светот каде ќе искусува разни авантури на копното, кои потоа ќе бидат вметнати во програмата на крстарењата на оваа компанија за претстојната година.

kruzerot-royal-caribbean-nudi-rabota-od-sonishtata-so-plata-od-2300-evra-nedelno-03.jpg

Ќе посети глечер на Алјаска, ќе ја истражува Осака во Јапонија, ќе скија на вода во норвешките фјордови и ќе се вози на најдолгата зип линија во Дубаи.

kruzerot-royal-caribbean-nudi-rabota-od-sonishtata-so-plata-od-2300-evra-nedelno-08.jpg

kruzerot-royal-caribbean-nudi-rabota-od-sonishtata-so-plata-od-2300-evra-nedelno-07.jpg

Дури и меѓу првите ќе го посети новиот ексклузивен приватен остров на Карибите, кој е во сопственост на интернационалната компанија Royal Caribbean, а ќе биде отворен во мај 2019.

kruzerot-royal-caribbean-nudi-rabota-od-sonishtata-so-plata-od-2300-evra-nedelno-04.jpg

За да ја добиете оваа позиција треба да ги освоите симпатиите на судиите, кои јавно ќе го бираат најдобриот кандидат. Треба да имате страст за патување, истражување и експериментирање. И, се разбира, да бидете брилијантни во споделувањето на авантурите онлајн.

kruzerot-royal-caribbean-nudi-rabota-od-sonishtata-so-plata-od-2300-evra-nedelno-05.jpg

kruzerot-royal-caribbean-nudi-rabota-od-sonishtata-so-plata-od-2300-evra-nedelno-02.jpg

Зависниците од адреналин кои имаат уникатна способност да го уловат моментот и да раскажат приказна преку слика ќе ја имаат уникатната можност да ја работат оваа работа, за која ќе бидат платени по 2.300 евра неделно.

https://www.instagram.com/p/BtdD56dAKEa/?utm_source=ig_embed

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 нешта за себе кои не е паметно да ги откривате пред колегите на работа Додека сте на работа, без разлика какви односи сте воспоставиле со дел од колеги...
5 начини на кои работа од дома може да ви го спаси животот За повеќето од нас, патувањето на работа е појава која се повторува од понеделни...
9 работи кои никогаш не треба да ги чувате на бирото на работа На турпијата не ѝ е местото на вашето биро. Ниту пак на нечистата шолја од кафе....

Најчитани неделава