Јамајка ве повикува: Се бара шанкер во најкул и најсликаниот бар на светот (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Prodavacka 23-05-2019


Јамајка ве повикува: Се бара шанкер во најкул и најсликаниот бар на светот (фото)

Среде океан со тиркизна вода и студено пиво во рака. На работа ќе пристигнувате со кајче. Звучи примамливо?

jamajka-ve-povikuva-se-bara-shanker-vo-najkul-i-najslikaniot-bar-na-svetot-foto-01.jpg

На Јамајка се наоѓа најкул барот на светот. „Pelican bar“ се наоѓа среде кристално чист тиркизен океан.

Флојд од Јамајка од 2001 година го води овој бар и работи во него како шанкер, но вели дека му е потребно малку одмор. Тој вели дека бара шанкер кој ќе биде на негово место некое време.

jamajka-ve-povikuva-se-bara-shanker-vo-najkul-i-najslikaniot-bar-na-svetot-foto-08.jpg

jamajka-ve-povikuva-se-bara-shanker-vo-najkul-i-najslikaniot-bar-na-svetot-foto-09.jpg

Ова е едно од најсликаните места за пиење во светот. Инстаграм е преполн со фотки оттука, а туристи од сите краишта на светот постојано се воодушевуваат на уникатноста на овој бар.

„Проблемите“ со кои ќе се соочите на ова работно место е што треба да пристигнете на работа со чамец или веслајќи со кајче дури и во деновите кога времето е премногу убаво за работа.

jamajka-ve-povikuva-se-bara-shanker-vo-najkul-i-najslikaniot-bar-na-svetot-foto-10.jpg

Ќе треба да си муабетите со локалците и да им го претставите ова место на туристите. Плус, да одберете совршена релаксирачка музика. Претешко, нели?

Сето тоа можете да го правите со студено пиво во рака и поглед кон прекрасната тиркизна вода.

Дали ова е најубавото работно место на светот?

jamajka-ve-povikuva-se-bara-shanker-vo-najkul-i-najslikaniot-bar-na-svetot-foto-11.jpg

jamajka-ve-povikuva-se-bara-shanker-vo-najkul-i-najslikaniot-bar-na-svetot-foto-07.jpg

jamajka-ve-povikuva-se-bara-shanker-vo-najkul-i-najslikaniot-bar-na-svetot-foto-05.jpg

jamajka-ve-povikuva-se-bara-shanker-vo-najkul-i-najslikaniot-bar-na-svetot-foto-04.jpg

jamajka-ve-povikuva-se-bara-shanker-vo-najkul-i-najslikaniot-bar-na-svetot-foto-03.jpg

jamajka-ve-povikuva-se-bara-shanker-vo-najkul-i-najslikaniot-bar-na-svetot-foto-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Единствениот начин да бидете жена во топ 1% најбогатите во светот е да... И покрај големите чекори направени од многу организации во однос на правата на ж...
Топ 15 градови во светот каде луѓето имаат високи плати и многу денови... Во Москва ви следува 31 ден платен одмор годишно, а исто така и во Даблин, Ирска...
Светот е згрозен: Кинеска компанија ги натера работниците да лазат на ... Кинеските компании се познати по бруталноста – во 2016 работници јадеа живи црви...