Како НЕ се мотивираат вработените - мини фото-серијал
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
SEO Specialist 26-10-2020


Како НЕ се мотивираат вработените - мини фото-серијал

Трупање работа врз вработените, додека вие уживате во фотелјата, остри наредби и малтретирање, немање почит и благодарност кон оние кои ви го заработуваат лебот – се пронајдовте ли или сепак не припаѓате во оваа група?

kako-ne-se-motiviraat-vrabotenite-mini-foto-serijal-01.jpg

Надредените, шефовите и газдите понекогаш знаат да заборават како треба да се однесуваат со цел да ги мотивираат вработените и одат во крајности со дрско и надмено однесување.

Некои се изживуваат врз вработените и им даваат куп работа, додека тие уживаат во позицијата шеф/газда.

Други, немаат обѕир и не ги гледаат вработените како нормални човечки суштества, кои не живеат само за работата и за својот шеф, па ги „цедат“ максимално.

Сите овие однесувања го карактеризираат лошиот менаџер/шеф кој погрешно го води својот тим, мислејќи дека така ќе ги мотивира.

Во продолжение како НЕ треба да ги мотивирате вработените, низ илустрации:

М. М. | Црнобело / фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

9 работи кои никогаш не треба да ги чувате на бирото на работа На турпијата не ѝ е местото на вашето биро. Ниту пак на нечистата шолја од кафе....
5 начини на кои работа од дома може да ви го спаси животот За повеќето од нас, патувањето на работа е појава која се повторува од понеделни...
3 изговори зошто не ја напуштате работата која ви ја цеди душата Сите сме согласни дека во време како денешното навистина е тешко да се најде доб...

Најчитани неделава