Кога работата е љубов: Луѓе откриваат зошто си ја обожаваат својата професија


Кога работата е љубов: Луѓе откриваат зошто си ја обожаваат својата професија

Која е вашата професија? Го сакате ли тоа што го работите? Која е причината поради која сте вљубени во вашата професија? Луѓе искрено говорат за тоа...

koga-rabotata-e-ljubov-lugje-otkrivaat-zoshto-si-ja-obozhavaat-svojata-profesija-001.jpg

Дали ја имате среќата да ја обожавате својата работа? Или сте од оние кои константно се жалат и се незадоволни?

Луѓе на Твитер откриваат зошто ја обожаваат својата работа:

„Јас сум биолог одговорен за репродукцијата на коралите – вршам испитувања во лабораторијата или одам на нуркање и испитувам на терен, уживам во тоа.“

koga-rabotata-e-ljubov-lugje-otkrivaat-zoshto-si-ja-obozhavaat-svojata-profesija-002.jpg

„Си отворив центар за грижа за миленици – практично дел од работниот ден ми е да шетам кучиња.“

koga-rabotata-e-ljubov-lugje-otkrivaat-zoshto-si-ja-obozhavaat-svojata-profesija-003.jpg

„Бев ветеринар со децении и одлучив да станам пилот – сега небото ми е ‘канцеларија’.“

koga-rabotata-e-ljubov-lugje-otkrivaat-zoshto-si-ja-obozhavaat-svojata-profesija-004.jpg

„Возам огромни карго бродови – воденото пространство ми е ‘канцеларија’.“

koga-rabotata-e-ljubov-lugje-otkrivaat-zoshto-si-ja-obozhavaat-svojata-profesija-005.jpg

„Си отворив столарска работилница – и сега го работам тоа што најмногу сакав да си играм во детството.“

koga-rabotata-e-ljubov-lugje-otkrivaat-zoshto-si-ja-obozhavaat-svojata-profesija-006.jpg

„Летам со хеликоптер над Ванкувер и јавувам каков е сообраќајот.“

koga-rabotata-e-ljubov-lugje-otkrivaat-zoshto-si-ja-obozhavaat-svojata-profesija-007.jpg

„Испитувам други планети – еве сцена од Марс.“

koga-rabotata-e-ljubov-lugje-otkrivaat-zoshto-si-ja-obozhavaat-svojata-profesija-008.jpg

Уште 6 на следната страна...Би можело да ве интересира:

Се будат еден час порано: Што прават успешните луѓе во јануари? Јануари е месец за нови почетоци и поставување на нови цели. А, воедно е и време...
Споделуваме искуства: „Како работењето по 80 часа неделно ми го уништи здравјето?“ Три од пет луѓе признаваат дека се соочуваат со проблеми со менталното здравје п...
5 знаци дека никогаш нема да бидете богати Наспроти популарното верување дека сите имаат еднаква шанса да се збогатат, пров...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg