10-те најчитани секс пози на CRNOBELO.com – Која е на врвот? (18+)

Која секс поза е најчитана и привлекла најмногу внимание кај читателите на CRNOBELO.com?

10-te-najchitani-seks-pozi-na-crnobelo-com-koja-e-na-vrvot-01.jpg

Во текот на изминатата година, CRNOBELO.com во рамки на категоријата „Љубов и секс“ често објавуваше секс пози, а некои од нив привлекоа поголем интерес за разлика од другите.

Во продолжение издвојуваме 10 секс пози што биле најинтересни за нашите читатели и најмногу го привлекле нивното внимание.

Погледнете кои се најчитаните секс пози на CRNOBELO.com:

Најчитана од сите е секс позата „распрскувач“

Станува збор за секс поза во која главниот збор го има партнерката, а овозможува интензивно сексуално искуство и за двајцата партнери.

10-te-najchitani-seks-pozi-na-crnobelo-com-koja-e-na-vrvot-02.jpg

Повеќе за секс позата „распрскувач“ на следниот линк.

Секс поза „пеперутка“

Кама сутра секс поза, наменета за сите оние што сакаат да уживаат во интимните мигови без да се препотат.

10-te-najchitani-seks-pozi-na-crnobelo-com-koja-e-na-vrvot-03.jpg 

Повеќе за секс позата „пеперутка“ на следниот линк.

Секс поза „сендвич“

Секс позата сендвич овозможува стимулација на клиторисот кај партнерката, а со тоа и загарантиран оргазам кај неа.

10-te-najchitani-seks-pozi-na-crnobelo-com-koja-e-na-vrvot-06.jpg

Повеќе за секс позата „сендвич“ на следниот линк.

Секс поза „кука“

„Кука“ е поза што треба да им помогне на оние мажи што не се премногу надарени.

10-te-najchitani-seks-pozi-na-crnobelo-com-koja-e-na-vrvot-11.jpg

Повеќе за секс позата „кука“ на следниот линк.

Секс поза „сирена“

Секс позата „сирена“ е одлична за сите мажи што не се надарени затоа што го менува аголот и создава дополнителна стимулација на Г-точката. Оваа поза е исто така наменета и за сите девојки што сакаат длабока пенетрација и близина.

10-te-najchitani-seks-pozi-na-crnobelo-com-koja-e-na-vrvot-07.jpg

Повеќе за секс позата „сирена“ на следниот линк.

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

3 секс пози за сите жени кои имаат болки во грбот (18+) Секс поза „лажичка“: Ова е најнежната поза за сите кои патат од болки во грбот. ...
Секс поза „шампањ соба“, соодветна и за во просторија без кревет (18+) Жената ја води динамиката, но и мажот помага. Може да се изведе дури и на столче...
Мажите и жените открија која им е најмалку омилена секс поза (и сигурно ќе се изненадите) (+18) 1000 мажи и жени од Европа и САД кои се во врска, одговараа на анкетни прашања з...
Гоца Тржан сака секс на јавно место, Ким Кардашијан – кучешка поза: Што им е омилено во сексот на по... Анџелина Џоли сака садо-мазо, а Ријана секси играчки и врзување... Што сакаат на...
Што сакаат мажите постари од 40 години во сексот? (18+) Мажите над 40 години признаваат дека ги возбудува кога жената ќе облече нешто од...
„Ако имате облини користете ги“ – 11 искрени совети од луѓе за подобар секс (18+) Посилно и побрзо не е иста работа. Само затоа што поранешниот партнер мислеше де...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg