Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Секс поза „кука“ – наменета за мажите што не се премногу надарени (18+)

Со оваа секс поза ќе ѝ обезбедите максимално уживање на партнерката, а наменета е за мажите што не се премногу надарени. Во што се разликува секс позата „кука“ од останатите секс пози?

seks-poza-kuka-nameneta-za-mazhite-shto-ne-se-premnogu-nadareni-18-01.jpg

Сите имаат по некоја омилена секс поза што се уверени дека може да им обезбеди незаборавно задоволство, но „кука“ е нова позиција што треба да им помогне на оние мажи што не се премногу надарени.

Секс позата „кука“ е варијација на мисионерската, со тоа што партнерката легнува на грб и ги крева нозете на вратот на партнерот, додека партнерот пенетрира во неа, придржувајќи се со дланките за креветот и ги раширува нозете за да „седне“ благо врз неа.

TinaMariaElena_metalmagazine_6.jpg

Оваа секс поза треба да обезбеди подлабока пенетрација и е наменета за оние мажи што не се премногу надарени.

Во оваа поза партнерката се чувствува поисполнето, а за уште поголемо задоволство партнерката може да се обиде да ги прекрсти нозете зад вратот на партнерот.

Погледнете ја илустрацијата:

seks-poza-kuka-nameneta-za-mazhite-shto-ne-se-premnogu-nadareni-18-03.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 секс пози за есен, совршени за по Нетфликс маратон (18+) Поза „огнено спојување“: Оваа поза дефинитивно потсетува на есен. Топли прекривк...
Зошто многу мажи ги споредуваат своите партнерки со своите мајки и зошто тоа е погрешно? Многу мажи своите љубовни партнерки ги споредуваат со своите мајки. Па, зошто се...
Исповед: „Маж ми носи непознати мажи дома и ме тера да имам секс со нив“ (18+) „Првиот пат прифатив само затоа што сакав мојот сопруг да биде среќен. Мислев де...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg