Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Секс поза „сендвич“ – за загарантиран оргазам кај партнерката (18+)

Оваа секс поза е наменета за флексибилни и еластични девојки, а не се препорачува доколку имате проблеми со грбот. Ако ги исполнувате условите за да ја изведете секс позата „сендвич“ тогаш можете да очекувате незаборавно задоволство и загарантиран оргазам.

seks-poza-sendvich-za-zagarantiran-orgazam-kaj-partnerkata-18-01.jpg

Секс позата сендвич овозможува стимулација на клиторисот кај партнерката, а со тоа и загарантиран оргазам кај неа.

Некои девојки што ја пробале велат дека доживеале незаборавно искуство иако успеале да се одржат во позата само неколку минути.

Сепак, сексот треба да биде уживање, затоа доколку чувствувате болка во грбот или во нозете веднаш кажете му на партнерот и обидете се со некоја друга поза што повеќе би ви одговарала.

Како се изведува секс позата Сендвич?

Во оваа секс поза партнерката легнува на грб како за мисионерска поза, но наместо да ги испружи нозете, таа треба да ги крене нагоре и да ги свитка кај колената.

Наместо со рацете да се потпре на креветот, партнерот се држи за нозете на партнерката во пределот под колената со што ќе ѝ помогне да ги крене нозете уште повисоко и да го промени аголот на пенетрација.

seks-poza-sendvich-za-zagarantiran-orgazam-kaj-partnerkata-18-02.jpg.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

4 секс пози во кои и плус-сајз девојките ќе се чувствуваат самоуверено (18+) За да можете да уживате во сексот без разлика на изгледот на вашето тело, неопхо...
Јога пози што можете да ги примените во сексот - ветуваат незаборавен оргазам (18+) Секс инспириран од јога? Зошто да не? Дури и доколку не сте премногу флексибилни...
8 секс пози за паровите кои не сакаат просечен секс (18+) Паровите кои немаат и не сакаат просечен секс немаат некои големи тајни, туку са...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg