Големи брачни мудрости
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Големи брачни мудрости

bracni-vicovi-povekjeДраги посетители, да се посмеете додека не сте дошле во таа ситуација. Големи брачни мудрости, некои кажани од мажи, а некои од жени, но сите вистинити:

 

Маж му вели на пријател:
- Мојата сопруга е ангел!
Пријателот:
- Мојата е сеуште жива.

Имаш два избори во животот:
Можеш да останеш немажена и да се чувствуваш бедно,
или да се омажиш и да посакаш да си мртва.

На некоја коктел забава една жена и рекла на друга:
- Па, ти ја носиш бурмата на погрешниот прст!
- Да, затоа што се омажив за погрешен човек!

Некоја жена дала оглас во весниците:
- Барам маж
Следниот ден добила стотина писма.
Во сите пишувало: Можеш да го земеш мојот.

Кога некоја жена ќе ти го земе мажот,
нема подобра одмазда отколку да и го препуштиш.

Животот на жената е непотполн додека не се омажи.
Тогаш е докрајчен.

Синот го прашува таткото:
- Дали е вистина дека во некои делови на Африка, младоженецот не ја познава невестата се додека не се ожени?
Таткото:
- Сине мој, така е во сите земји.

Синот го прашува таткото:
- Тато, колку чини женидба?
Таткото:
- Не знам сине, јас уште ја плаќам!

Некоја жена рекла:
- Не знаев за вистинска среќа се додека не се омажив, а тогаш беше предоцна.

Жените никогаш нема да бидат рамноправни со мажите,
се додека не излезат на улица ќелави и со пивкси стомак.

Бракот е триумф на фантазијата и интелигенцијата.

Ако сакаш сопругот внимателно да го слуша секој збор што ќе го кажеш,
зборувај во сон.

 

Би можело да ве интересира:

Се прашуваш зошто те оставив за друг? Еве го одговорот! Анонимна девојка му напиша сурово искрено писмо на поранешниот дечко, образложув...
Мајки советуваат – како да знаете дека сте ја сретнале љубовта на вашиот живот? Доколку сте биле вљубени и претходно, но овој пат ви изгледа поразлично, сигурно...
Илустрации: Еден ден со мојата сопруга... (фото) Јехуда Ади Девир е талентиран илустратор и прекрасен сопруг кој дизајнира илустр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg