Романтично и застрашувачко: Момче ја запроси девојката на врвот од активен вулкан (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Романтично и застрашувачко: Момче ја запроси девојката на врвот од активен вулкан (видео)

Кога станува збор за уникатни запросувања ова дефинитивно е едно од тие.

romantichno-i-zastrashuvachko-momche-ja-zaprosi-devojkata-na-vrvot-od-aktiven-vulkan-video-01.jpg

Џерод, кој е блогер за патувања, ја запроси својата девојка Алисон на вулканот Бромо во Индонезија на 2.300 метри надморска височина.

Тие имаа прекрасен поглед на сите страни и, иако Алисон со задоволство вели „да“, ситуацијата изгледа малку застрашувачки.

romantichno-i-zastrashuvachko-momche-ja-zaprosi-devojkata-na-vrvot-od-aktiven-vulkan-video-02.jpg

Инаку парот заедно го води Инстаграм профилот  „Our Moving Roots“, каде ги документира своите патувања.

Видео од запросувањето:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 знаци дека треба да престанете да барате момче Излегувате на состанок со маж само затоа што сметате дека не се оди сами на кино...
6 знаци дека вашето момче ќе биде совршен сопруг Уште од самиот старт чувствувате како да се знаете 100 години, а тој ве сака так...
8 јасни знаци дека вашето поранешно момче жали што ве изгубило Секој од нас барем еднаш во животот зажалил што напуштил некој од своите поранеш...