Не можеш да ја брзаш љубовта, ќе те најде кога ќе бидеш подготвена
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Не можеш да ја брзаш љубовта, ќе те најде кога ќе бидеш подготвена

ne-mozhesh-da-ja-brzash-ljubovta-kje-te-najde-koga-kje-bidesh-podgotvena-01.jpg

Знам дека е тешко да се биде сингл кога сè што сакаш е да љубиш некој. Разбирам дека си фрустрирана да гледаш како твоите пријатели се во врски, додека ти не можеш да пронајдеш некој за да биде со тебе.

Верувај ми, сум била и јас во таа позиција кога се обидував да ја „натерам“ љубовта да дојде, но едноставно не функционираше.

Тоа е затоа што вистинската љубов е нешто што се случува природно. Без разлика колку многу го сакаш тоа, не можеш да ја брзаш љубовта – таа ќе дојде кога ќе бидеш подготвена.

Не скокај во врски во кои не гледаш иднина. Почекај ја личноста која ќе ти ја разбуди искрата.

Почекај сè додека не почувствуваш дека мажот пред тебе ти е судбина.

Бајките се прекрасни, убави и совршени, но тие се само бајки.

Во вистинскиот живот, врските се тешки и полни со мани. Има кавги, несогласувања и мрачни времиња за двајцата. Секогаш ќе има такви мигови.

Затоа не се смирувај покрај некој што не разбира дека ќе има лоши времиња.

Најважно, одбери да сакаш личност која е свесна колку напор е потребно да се вложи во една врска.

Љубовта е најубавата работа на светот, но не можеш да ја форсираш.

Иако боли срцето од што имаш многу љубов која немаш кому да ја дадеш, мора да почекаш.

Почекај додека љубовта не те пронајде. Верувај тоа ќе се случи кога ќе бидеш подготвена.

Извор

Би можело да ве интересира:

Никој не е толку зафатен – ако те сака, ќе најде време за тебе и точка Не ви треба маж кој постојано ви дава оправдувања: „Уморен сум“, „Имав работа де...
Љубовта бара напорна работа - не можеш само да си заминеш кога е тешко Не си одиш во првиот миг кога ќе искусиш малку драма. Не можеш да кажеш дека сак...
Те пуштам да си одиш и не постои ништо што можеш да сториш околу тоа Да пуштиш некој што го сакаш е најтешката работа во животот. Но, уште потешко е ...