Родените во март се „секс богови“: Месецот на раѓање открива какви сте во сексот


Родените во март се „секс богови“: Месецот на раѓање открива какви сте во сексот

Периодот и месецот од годината во кој сте родени, влијаат на вашиот карактер. Но, исто така откриваат и какви сте во креветот. Какви сте кога сте интимни?

rodenite-vo-mart-se-seks-bogovi-mesecot-na-raganje-otkriva-kakvi-ste-vo-seksot-01.jpg

Кои се вашите карактеристики кога станува збор за сексот? Проверете според месецот на раѓање.

Јануари

Упорни кога сте заинтересирани. Помалку знаете да „избегате“ со фантазиите. Тешко се опуштате, но пружате големо задоволство.

Февруари

Авантуристи во кревет. Страствени. Емотивно дистанцирани.

Март

Може да поминете цел ден во кревет. Сакате духовен и суштински секс. Сакате да бидете интимни. Велат дека сте вистински секс богови. 

Април

Никој не може да ве надмине кога ви одговара партнерот. Ја давате целата енергија во креветот. Но, многу брзо може да ви здодее партнерот.

Мај

Ненаситни во сексот. Кога би можеле, би имале секс секој ден. Сакате да експериментирате.

Јуни

Постојано испробувате нови положби. Сакате „валкани“ разговори за време на сексот. Многу интензивни во креветот.

Останатите месеци на следната страна ...Би можело да ве интересира:

Секс позата „орел“ носи најголема возбуда во спалната соба - како изгледа? Со мала варијација од мисионерската секс поза ја добивате позата „орел“. Не...
Денот по утрото се познава: 5 секс пози за утрински секс за викенд (18+) Велат дека денот по утрото се познава. А, сигурни сме дека нема подобар почеток ...
8 секс игри за кога ви е здодевно дома (18+) Од игра на контрола до ден за голотија, идеи како да ја вратите изгубената сексу...

Најчитани неделава