3 изговори зошто жените лажираат оргазми + 10 секс пози со кои нема повеќе да глумите


3 изговори зошто жените лажираат оргазми + 10 секс пози со кои нема повеќе да глумите

Научниците и истражувачите кои се позанимавале со темата зошто жените лажираат оргазми, дошле до тажни резулати и сознанија.

3-tazni-pricini-zosto-zenite-laziraat-orgazmi-plus-10-seks-pozi-so-koi-povekje-nema-da-glumite-001.jpg

Низ разговор со околу 500-тина жени, се издвоиле 3 заеднички причини на поголемиот дел од нив:

1. За да го задржат партнерот

Мажите сакаат нивната партнерка да е задоволна и да ужива, па глумењето на оргазам на жените им делува како паметен начин да го „задржат“ партнерот, дури и по цена да не уживаат вистински.

2. За да го задоволат партнерот

Тука работи притисокот дека жената МОРА да доживее оргазам, како машкото его би било исполнето.

3. Бидејќи не гледаат зошто не би одглумиле

Знаејќи дека мажите се чувствителни на тема секс, жените не гледаат дека нешто губат ако лажираат оргазам. Односно напротив, сметаат дека со негово лажирање може само позитивно да влијаат на понатамошниот тек на односот, врската и одлуките.

На следната страна се кријат 10 секс-пози со кои повеќе нема да мора жените да глумат оргазам...Би можело да ве интересира:

Секс позата „орел“ носи најголема возбуда во спалната соба - како изгледа? Со мала варијација од мисионерската секс поза ја добивате позата „орел“. Не...
14 работи кои мажите им ги кажуваат на жените, а жените ги мразат „Изгледаш одлично за своите години.“ – Мажите и жените постојано имаат проблем в...
3 секс пози за безбеден секс со маски (18+) Сега не е време за нов љубовен партнер, но доколку се одлучите за таков чекор, п...

Најчитани неделава