Секс поза „лежечки полицаец“ – за максимална стимулација на Г-точката и оргазам кај партнерката (18+)

Со секс позата „лежечки полицаец“ нема да има потреба да изведувате акробатски секс пози за да постигнете максимална стимулација на Г-точката кај партнерката. Потребно ви е само да земете една перница.

seks-poza-lezhechki-policaec-za-maksimalna-stimulacija-na-g-tochkata-i-orgazam-kaj-partnerkata-18-01.jpg

Со оваа секс поза нема да имате потреба да изведувате акробатски движења за да го постигнете максималното уживање. Идеална е за деновите кога сте преморени и не сакате премногу да се препотите за време на интимните мигови.

Своето име го добила заради тоа што положбата на партнерите наликува на „лежечките полицајци“ што се поставуваат на патиштата за возачите да ја намалат брзината.

Партнерката треба да легне на стомак и да стави перница под колковите, а партнерот пенетрира одзади и се држи за колковите на партнерката.

Оваа поза во голема мера потсетува на кучешката, но, сепак е различна затоа што дозволува партнерите да се доближат повеќе еден до друг и да разменуваат нежности.

За да добиете подобра идеја погледнете ја илустрацијата:

seks-poza-lezhechki-policaec-za-maksimalna-stimulacija-na-g-tochkata-i-orgazam-kaj-partnerkata-18-02.jpg

Се смета дека со оваа секс поза партнерот многу полесно може да ја погоди Г-точката кај партнерката сместена во предниот ѕид на вагината.

Пробајте повеќе варијации на оваа секс поза и откријте што е она што најмногу ви одговара вам.

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 секс пози за есен, совршени за по Нетфликс маратон (18+) Поза „огнено спојување“: Оваа поза дефинитивно потсетува на есен. Топли прекривк...
4 секс пози во кои и плус-сајз девојките ќе се чувствуваат самоуверено (18+) За да можете да уживате во сексот без разлика на изгледот на вашето тело, неопхо...
Јога пози што можете да ги примените во сексот - ветуваат незаборавен оргазам (18+) Секс инспириран од јога? Зошто да не? Дури и доколку не сте премногу флексибилни...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg