„Флипер“ – Секс поза што ги стимулира вистинските делови од женското тело и гарантира оргазам (18+)

Уште една од секс позите што овозможува поголема стимулација на клиторисот и со тоа ќе ја доведе партнерката до оргазам. Единствен недостаток е тоа што е наменета за пофлексибилни девојки.

fliper-seks-poza-shto-gi-stimulira-vistinskite-delovi-od-teloto-i-garantira-orgazam-za-partnerkata-18-01.jpg

За да ја изведете оваа секс поза, потребно е партнерката да легне на креветот и да го крене долниот дел од телото (како да прави мост), а партнерот пенетрира во неа и ја придржува за нозете.

Ваквата поставеност овозможува стимулација на клиторисот, но и на пубичната коска и затоа ветува незаборавен оргазам за партнерката.

Секс позата го добила името затоа што поставеноста на партнерите потсетува на играњето флипери од минатото.

Единствената негативна страна на оваа секс поза е во тоа што е потребно партнерката да биде пофлексибилна и физички подготвена, затоа што ретко кој може да издржи подолго време да биде во ваква позиција.

Погледнете ја илустрацијата:

fliper-seks-poza-shto-gi-stimulira-vistinskite-delovi-od-teloto-i-garantira-orgazam-za-partnerkata-18-03.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 секс пози за сите жени кои имаат болки во грбот (18+) Секс поза „лажичка“: Ова е најнежната поза за сите кои патат од болки во грбот. ...
7 секс пози за есен, совршени за по Нетфликс маратон (18+) Поза „огнено спојување“: Оваа поза дефинитивно потсетува на есен. Топли прекривк...
Секс поза „шампањ соба“, соодветна и за во просторија без кревет (18+) Жената ја води динамиката, но и мажот помага. Може да се изведе дури и на столче...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg