13 модни трендови за 2023-та, од кои некои ќе предизвикаат дискусии - гаќите на баба, сандалите на тато

Сандали на платформа – по долго време се враќаат во мода, а најголемата придобивка им е удобноста. Барби стил – слободно ќе можете да се облечете како хероината од вашата омилена романтична комедија од 2000-тите.

13-modni-trendovi-za-2023-ta-od-koi-nekoi-kje-predizvikaat-diskusii-gakjichkite-na-baba-sandalite-na-tato-01.jpg

Некои навистина шик и женствени парчиња облека ни се враќаат на модната сцена во 2023-та, но и некои ризични трендови, кои навистина ќе ги поделат мислењата.

Модни трендови за 2023-та:

„Гаќите на баба“ – имаат висок струк, се носат под транспарентни фустани од тантела.

13-modni-trendovi-za-2023-ta-od-koi-nekoi-kje-predizvikaat-diskusii-gakjichkite-na-baba-sandalite-na-tato-02.jpg

„Сандалите на тато“ – имаат широки ремчиња, не се многу елегантни, но се комфорни.

13-modni-trendovi-za-2023-ta-od-koi-nekoi-kje-predizvikaat-diskusii-gakjichkite-na-baba-sandalite-na-tato-03.jpg

Сандали на платформа – по долго време се враќаат во мода, а најголемата придобивка им е удобноста.

13-modni-trendovi-za-2023-ta-od-koi-nekoi-kje-predizvikaat-diskusii-gakjichkite-na-baba-sandalite-na-tato-04.jpg

Бикси фризура – ова е комбинација на пикси и боб фризура, плус можете да си направите шишки на страна и да ја офарбате косата во топла, медова нијанса.

13-modni-trendovi-za-2023-ta-od-koi-nekoi-kje-predizvikaat-diskusii-gakjichkite-na-baba-sandalite-na-tato-05_copy.jpg

Масивен накит – колку е поголем накитот, толку подобро оваа сезона.

13-modni-trendovi-za-2023-ta-od-koi-nekoi-kje-predizvikaat-diskusii-gakjichkite-na-baba-sandalite-na-tato-06.jpg

Металик – светкавите материјали ќе бидат насекаде, од чевли до маникир.

13-modni-trendovi-za-2023-ta-od-koi-nekoi-kje-predizvikaat-diskusii-gakjichkite-na-baba-sandalite-na-tato-07.jpg

Прстени со интересен дизајн – максимализам ќе биде во тренд и тоа носење на повеќе интересни прстени наеднаш.

13-modni-trendovi-za-2023-ta-od-koi-nekoi-kje-predizvikaat-diskusii-gakjichkite-na-baba-sandalite-na-tato-08.jpg

Уште 6 трендови на следната страница...Би можело да ве интересира:

11 модни трендови кои сега се „ИН“, но во иднина можно е да им се смееме Вреќести панталони и фармерки, бициклистички со сако се само дел од актуелните т...
10 модни трендови од 2022-ра година, со кои треба да се збогувате Ќе се збогуваме со тесните, струкирани сакоа и со трендот тексас со тексас, но и...
5 модни гревови кои прават секоја жена да изгледа кич (4-иот е најголем) Моден грев 1: Слепо следење на трендовите. На пример, фармерките со низок струк ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg