Која е дамата што модно издоминира меѓу гостите на Скопски моден фестивал 2023? (фото)

Весна Бруно (59) е дама која години наназад модно доминира со своите стајлинзи на модните случувања во нашата држава. И годинава таа го привлече вниманието меѓу посетителите на Скопскиот моден фестивал со елегантното издание и ексцентричните модни додатоци, како црвената шапка цвет. Таа открива детали за CRNOBELO.com...

damata-koja-modno-izdominira-na-skopski-moden-festival-2023-01.jpg

Весна Бруно (59) е стоматолог од Куманово, но и дама со навистина впечатлив моден стил.

Таа е дамата која и годинава, исто како и лани, остави најсилен впечаток со стајлингот помеѓу гостите на Скопскиот моден фестивал.

За CRNOBELO.com таа открива детали за стајлингот:

„Шапката во форма на цвет ми е порачана онлајн. Прво порачав црна, но бидејќи навистина ми се допадна нарачав и црвена и ја искористив за заокружување на ефектен начин на стајлингот за Скопскиот моден фестивал.

damata-koja-modno-izdominira-na-skopski-moden-festival-2023-02.jpg

Искрено, ми се допаѓаат такви малку ексцентрични модни додатоци.

damata-koja-modno-izdominira-na-skopski-moden-festival-2023-09.jpg

Корсетот ми е купен многу одамна од Грција, а исто така и здолништето и двете се од грчки брендови.

damata-koja-modno-izdominira-na-skopski-moden-festival-2023-08.jpg

Сакав да изгледам елегантно, но со свој личен печат и мислам дека успеав во тоа со помош на аксесоарите.

damata-koja-modno-izdominira-na-skopski-moden-festival-2023-11.jpg

Инаку, на модни настани одам во последните десетина години и секогаш со многу љубов и внимание ги бирам своите стајлинзи.

koja-e-damata-shto-modno-izdominira-megju-gostite-na-skopski-moden-festival-2023-foto-001.jpg

Двапати ја имам посетено и Модната недела во Бугарија.

damata-koja-modno-izdominira-na-skopski-moden-festival-2023-06.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Сино-белата кошула на риги е моден хит за лето 2023-та И за на плажа и за лежерни пригоди и за на работа, ова парче облека летово ќе ви...
Александра Шијакоска во совршено модно издание на свадба со сопругот – блесна во фустан достоен за н... Елегантни и префинети, инфлуенсерката Александра Шијакоска и нејзиниот сопруг Ед...
Македонските инфлуенсерки во сиви капути и палта: Хит есенски тренд кај нас и во регионот Сандра Кирков, Елена Најдоски, Цеце Николова се само дел од Македонките кои уште...
Плетени волуменозни капи и шалови - моден тренд кој ќе ја одбележи оваа зима (фото) Ако минатата година во мода беа беретките и шеширите, оваа сезона се враќаат пле...
Костадин Захов – наш голман со уникатен моден стил (фото) „Никогаш не би можел да се замислам во тесни маички и фармерки со големи логоа н...
Фустан со гол грб, светкав брош: Миа Костова, Тијана и Сергеј Варошлија модно усогласени на Скопски ... Со впечатливи очила за сонце и масивен накит, Миа Костова ги привлече погледите ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg