Модата на втората вечер на Скопски моден фестивал 2023: Што облекоа посетителите? (фото)

Манекенката и наставничка Маја Глигоровска ја отвори вечерта во креација на Bianca Sposa, а потоа носеше едноставен, но впечатлив црн фустан. Дизајнерката Ива Спасовска носеше комплетно розова комбинација, а Калтрина се појави во црно-бела варијанта. Посетителите на првата вечер од Скопски моден фестивал, низ објективот на CRNOBELO.com. Кој е вашиот фаворит?

shto-nosea-posetitelite-na-vtorata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-01.jpg

Синоќа (29.09) се одржа втората вечер на Skopje Fashion Festival (Скопскиот моден фестивал) во дискотеката PURE.

На настанот своја ревија имаше Bianca Sposa, а своите креации ги покажаа и студентите на Факултетот за уметност и дизајн од Меѓународниот балкански универзитет.

Како и првата вечер, на фестивалот присуствуваа бројни познати лица, вклучувајќи инфлуенсери, како и љубители на модата.

Манекенката и наставничка Маја Глигоровска ја отвори втората вечер на Скопски моден фестивал во креација на Bianca Sposa, а потоа носеше едноставен, но впечатлив црн фустан.

Калтрина беше во црно-бела варијанта, дизајнерката Ива Спасовска носеше комплетно розова комбинација, Мис Интернационал на Србија – Викторија Стојилковиќ се појави во свечена тоалета со победничката лента, а тиктокерот Александар Динев во младешки тексас аутфит.

Двете ревии успеаја да го задржат вниманието на бројните посетители, а вечерта ја заокружи младата Тамара Грујеска со нејзиниот прекрасен глас.

Преку објективот на фотографот на CRNOBELO.com – Александар Ристовски – можете да ги видите впечатливите модни изданија на присутните.

Утре ќе се одржи третата и последна вечер од Скопскиот моден фестивал, која ќе биде во склоп на Бела ноќ.

Модните изданија на втората вечер на Скопски моден фестивал 2023:

Маја Глигоровска 

shto-nosea-posetitelite-na-vtorata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-04.jpg

shto-nosea-posetitelite-na-vtorata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-03.jpg

shto-nosea-posetitelite-na-vtorata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-02.jpg

Калтрина 

shto-nosea-posetitelite-na-vtorata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-05.jpg

shto-nosea-posetitelite-na-vtorata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-06.jpg

Ива Спасовска

shto-nosea-posetitelite-na-vtorata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-07.jpg

shto-nosea-posetitelite-na-vtorata-vecher-od-skopski-moden-festival-202308.jpg

Викторија Стојилковиќ 

shto-nosea-posetitelite-na-vtorata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-11.jpg

shto-nosea-posetitelite-na-vtorata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-12.jpg

Нина Ред

shto-nosea-posetitelite-na-vtorata-vecher-od-skopski-moden-festival-202316.jpg

Александар Динев

shto-nosea-posetitelite-na-vtorata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-13.jpg

shto-nosea-posetitelite-na-vtorata-vecher-od-skopski-moden-festival-202314.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Сино-белата кошула на риги е моден хит за лето 2023-та И за на плажа и за лежерни пригоди и за на работа, ова парче облека летово ќе ви...
Александра Шијакоска во совршено модно издание на свадба со сопругот – блесна во фустан достоен за н... Елегантни и префинети, инфлуенсерката Александра Шијакоска и нејзиниот сопруг Ед...
Модата на првата вечер од Скопски моден фестивал 2023: Што облекоа посетителите? (фото) Миа Костова со Тијана и Сергеј Варошлија модно издоминираа со црни аутфити и очи...
Имањето стил не значи „здолниште и високи потпетици“ - модни тајни кои стилистите ги чуваат само за ... Ќе се согласиме: ништо не се менува толку брзо како што се менуваат модните трен...
Која е дамата што модно издоминира меѓу гостите на Скопски моден фестивал 2023? (фото) Весна Бруно (59) е дама која години наназад модно доминира со своите стајлинзи н...
Македонските инфлуенсерки во сиви капути и палта: Хит есенски тренд кај нас и во регионот Сандра Кирков, Елена Најдоски, Цеце Николова се само дел од Македонките кои уште...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg