Јелена Спенџарска со саканиот, Светлана Црнокрак во друштво на семејството: Атмосферата на третата вечер од Скопски моден фестивал 2023 (фото)

Ивана Кнез ја отвори последната вечер од Скопски моден фестивал 2023, а меѓу присутните беа бројни познати личности и инфлуенсери, како Јелена Спенџарска и Светлана Црнокрак. Атмосферата на настанот, преку објективот на CRNOBELO.com.

jelena-spendzharska-so-sakaniot-svetlana-crnokrak-vo-drushtvo-na-semejstvoto-atmosferata-na-tretata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-foto-01.jpg

Синоќа се одржа третата и последна вечер од овогодишниот Скопски моден фестивал, а посетителите имаа можност да уживаат во четири модни ревии.

На настанот во дискотеката PURE имаше бројни познати личност и инфлуенсери, како и луѓе кои ја сакаат модата.

Јелена Спенџарска, Светлана Црнокрак и Сергеј Варошлија се дел од познатите кои уживаа во спектакуларната ревија на Ивана Кнез, како и во ревиите на Ѓорѓе Башчаревиќ, Martini Vesto by Bosko и La Maison Cece T.

Атмосферата на последната вечер од Скопски моден фестивал, низ објективот на CRNOBELO.com:

Atmosferata-na-tretata-vecher-od-Skopski-moden-festival-2023-04.jpg

Atmosferata-na-tretata-vecher-od-Skopski-moden-festival-2023-05.jpg

Atmosferata-na-tretata-vecher-od-Skopski-moden-festival-2023-07.jpg

Atmosferata-na-tretata-vecher-od-Skopski-moden-festival-2023-11.jpg

Atmosferata-na-tretata-vecher-od-Skopski-moden-festival-2023-02.jpg

Atmosferata-na-tretata-vecher-od-Skopski-moden-festival-2023-03.jpg

Atmosferata-na-tretata-vecher-od-Skopski-moden-festival-2023-3.jpg

Atmosferata-na-tretata-vecher-od-Skopski-moden-festival-2023-06.jpg

Atmosferata-na-tretata-vecher-od-Skopski-moden-festival-2023-10.jpg

Atmosferata-na-tretata-vecher-od-Skopski-moden-festival-2023-12.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Александра Шијакоска во совршено модно издание на свадба со сопругот – блесна во фустан достоен за н... Елегантни и префинети, инфлуенсерката Александра Шијакоска и нејзиниот сопруг Ед...
Сино-белата кошула на риги е моден хит за лето 2023-та И за на плажа и за лежерни пригоди и за на работа, ова парче облека летово ќе ви...
Која е дамата што модно издоминира меѓу гостите на Скопски моден фестивал 2023? (фото) Весна Бруно (59) е дама која години наназад модно доминира со своите стајлинзи н...
Модата на првата вечер од Скопски моден фестивал 2023: Што облекоа посетителите? (фото) Миа Костова со Тијана и Сергеј Варошлија модно издоминираа со црни аутфити и очи...
Македонските инфлуенсерки во сиви капути и палта: Хит есенски тренд кај нас и во регионот Сандра Кирков, Елена Најдоски, Цеце Николова се само дел од Македонките кои уште...
Модата на втората вечер на Скопски моден фестивал 2023: Што облекоа посетителите? (фото) Манекенката и наставничка Маја Глигоровска ја отвори вечерта во креација на Bian...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg