Македонски и регионални ѕвезди кои го сакаат трендот со светки: Вера Мештеровиќ во блескав фустан, Нина Бадриќ во костим

Антониа Гиговска, Елена Најдоски и Николина Пишек се појавија на настан во блескави креации. Кои македонски и регионални дами го промовираат модниот тренд со светки, еден од најпопуларните за сезоната есен/зима 2023-2024?

vera-meshterovikj-vo-bleskav-fustan-nina-badrikj-vo-kostum-makedonski-i-regionalni-dzvezdi-koi-go-promoviraat-modniot-trend-so-svetki-01.jpg

Светките се тренд кој доаѓа и си оди на секои 4-5 години. Но, дури и кога не е модерен во светот, секогаш има некоја дама што не може да му одолее.

Светките се меѓу најголемите модни трендови за есен-зима 2023-2024. Ги носат и Македонките, но и дамите од регионот.

Неодамна Нина Бадриќ се појави на настап во костим со светки во циклама боја, Елена Најдоски избра ултра кратко здолниште со светки во розова боја, а Вера Мештеровиќ, Марјана Станојковска и Ирена Спировска блеснаа во долги фустани со светки.

Кои македонски и регионални дами го промовираат модниот тренд со светки?

Лила Филиповска

Вера Мештеровиќ

Антониа Гиговска

Елена Лука

Миа Араби

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Безвременски модни парчиња кои треба да ги имате во зимската сезона Кога станува збор за сезонската мода, не мора да ја менуваме целата гардероба за...
6 модни додатоци кои сите ги носеа, но време е да заборавиме на нив (фото) Модните додатоци претставуваат совршен начин да си дозволиме мала доза на луксуз...
„Круша под круша паѓа“ - наследнички на супермоделите од ’90-тите чија убавина ќе ве воодушеви Ќе се согласиме, на „супермодел од деведесеттите“ има навистина посебен шарм. ...
Принтот кој ги освои сите трендсетерки – дали и вие имате парче со овој дезен? (фото) По малку психоделичен, но нималку хипи, тренд кој ѕирка во бохо стилот, дезенот ...
Црвена како цреша – Како Македонките ја носат бојата што е вистински тренд оваа есен? Црвени усни со боја на цреша, црвени нокти, црвени чанти, фустани и чизми… Ова е...
13 славни дами кои изгледаат женствено и во фустан, и во одело (фото) Анџелина Џоли, Моника Белучи, Салма Хајек - познатите дами можат да изгледаат бе...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg