Плетени волуменозни капи и шалови - моден тренд кој ќе ја одбележи оваа зима (фото)

Ако минатата година во мода беа беретките и шеширите, оваа сезона се враќаат плетените капи. И тоа не какви било, туку волуменозни, од дебела волница.

volumenozni-kapcinja-01.jpg

Водејќи се од вашиот стил, плетената капа што ќе ја носите може да биде едноставна или да имаат топче на врвот.

Според стилистите, капата и шалот мора да се идентични за да бидат во мода.

Во однос на бојата, пак, сè е дозволено – од снежно бела, преку дречливи и пастелни бои, па сè до жар црвена и црна.

Изборот е ваш, ние само имаме неколку предлози.

Погледнете што е ин оваа сезона во галеријата:

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Сино-белата кошула на риги е моден хит за лето 2023-та И за на плажа и за лежерни пригоди и за на работа, ова парче облека летово ќе ви...
Вистинска дама од мали нозе: 6-годишно девојче од Скопје е мала модна икона (фото) Меланија Петковска (6) од Скопје е мало девојче, но е голем вљубеник во модата.&...
8 тренди парчиња кои нашите баби ги обожавале, а сега се враќаат во мода Плетени елеци со макраме техника, цветни марами, ролки комбинирани со тиролки......
6 модели на капути и јакни кои се хит оваа зима - ќе ви биде топло, а ќе изгледате префинето Модели на капути и јакни кои се хит оваа сезона - ако ги немате, сигурно ќе поса...
Црвена како цреша – Како Македонките ја носат бојата што е вистински тренд оваа есен? Црвени усни со боја на цреша, црвени нокти, црвени чанти, фустани и чизми… Ова е...
Девојче (4) од Скопје во розови стајлинзи е мини верзија на Барби (фото) Барби манијата ја зафати и Македонија, а 4-годишно девојче од Скопје со аутфитит...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg