Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Здолништа во кои ќе се заљубите летово (и нема да сакате да носите ништо друго)

Бели здолништа, бохо стил, мини здолништа со украси - какви модели се ин ова лето?

zdolnishta-vo-koi-kje-se-zaljubite-letovo-i-nema-da-sakate-da-nosite-nishto-drugo-01.jpg

Летото е сезона за спектакуларна лесна облека, весели бои, безброј можности за комбинации...

Па секогаш кога не знаете што да облечете, можете да изберете здолниште и да го комбинирате со омилената блуза, кошула или кроп-топ.

Но, и модата на здолништата се менува од година во година.

Погледнете кои модели се ин оваа сезона - веруваме дека ќе се заљубите во некои од нив:

Здолниште со длабок шлиц

Оваа сезона во мода се враќаат здолништата со длабок шлиц. Но, при изборот на модел, колку и да имате идеални пропорции на телото, избегнувајте тесни здолништа кои ќе ве оцртуваат.

Наместо нив, изберете пошироки здолништа на кои шлицот им е напред, или лесни, лелеави здолништа со висок струк и шлиц до под колкот.

zdolnishta-vo-koi-kje-se-zaljubite-letovo-i-nema-da-sakate-da-nosite-nishto-drugo-02.jpg

Асиметрични плисирани здолништа

Иако плисираните здолништа престанаа да се носат пред неколку сезони, тие повторно се враќаат во мода.

Но, овој пат моделот е асиметричен и делува „поживо“ отколку класичните плисирани здолништа.

zdolnishta-vo-koi-kje-se-zaljubite-letovo-i-nema-da-sakate-da-nosite-nishto-drugo-09.jpg

Мини здолништа со украси

Едноставните мини здолништа ова лето заменете ги со модели кои имаат украси.

Иако може да изберете здолниште со многу копчиња, подобра и помодерна опција се здолништата со ремени и неколку токи - кул и младешки во исто време.

zdolnishta-vo-koi-kje-se-zaljubite-letovo-i-nema-da-sakate-da-nosite-nishto-drugo-06.jpg

Бело здолниште

Белите здолништа доминираа на Модната недела во Лондон.

Сепак, кога е во прашање белата боја, стилистите препорачуваат да изберете долго или миди здолниште, бидејќи кратките тесни бели модели се демоде.

Исто така, ако не сакате едноставен крој, може да купите здолниште во бохо стил.

zdolnishta-vo-koi-kje-se-zaljubite-letovo-i-nema-da-sakate-da-nosite-nishto-drugo-04.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

10 работи за плажа без кои модерните дами не одат на одмор Рибарската шапка сега е помодерна од класичните шешири, шик сандали наместо обич...
Сино-белата кошула на риги е моден хит за лето 2023-та И за на плажа и за лежерни пригоди и за на работа, ова парче облека летово ќе ви...
9 идеи за педикир што ќе бидат хит за лето 2024 Црвените нокти се сметаат за застарени, а вистински хит се животинските принтови...
Модна инспирација: Пролетни и летни комбинации со долги здолништа (фото) Тесни или во А-крој, без разлика за кое од нив ќе се одлучите нема да погрешите,...
Девојче (4) од Скопје во розови стајлинзи е мини верзија на Барби (фото) Барби манијата ја зафати и Македонија, а 4-годишно девојче од Скопје со аутфитит...
6 модели на чанти кои ќе ве претворат во старомодна жена (и треба да ги избегнувате) Долгнавести, црни чанти како поштарски, модели без форма кои наликуваат на вреќа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg