8 трендови за плажа со кои е време да се збогуваме и нивна замена со нови
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


8 трендови за плажа со кои е време да се збогуваме и нивна замена со нови

Кажете им збогум на огледалните очила за сонце, монокините со отсечоци и бикините во неонски бои. Што ни носи новиот моден бран?

8-trendovi-za-plaza-so-koi-e-vreme-da-se-zboguvame-i-nivna-zamena-so-novi-01.jpg

Летото е тука, но тоа не значи дека треба само да ја извлечете летната гардероба од плакарот и да заминете на одмор.

Има некои трендови со кои треба да се збогувате и во 2018 да ги замените со нови:

Бикини во неонски бои

Тие беа хит пред неколку сезони, но сега на сцена се поприродните неутрални нијанси.

8-trendovi-za-plaza-so-koi-e-vreme-da-se-zboguvame-i-nivna-zamena-so-novi-05.jpg

Заменете со:

8-trendovi-za-plaza-so-koi-e-vreme-da-se-zboguvame-i-nivna-zamena-so-novi-18.jpg

Бикини со црни рабови

Бикините со буквата „Т“ време е да отидат во заборавот. Иако, брендот Triangl веќе не ги произведува, сè уште се продаваат илјадници копии од нив.

8-trendovi-za-plaza-so-koi-e-vreme-da-se-zboguvame-i-nivna-zamena-so-novi-03.jpg

Заменете со:

8-trendovi-za-plaza-so-koi-e-vreme-da-se-zboguvame-i-nivna-zamena-so-novi-04.jpg

Парео

Пареото е одлично за криење на маните на вашето тело, но време е да го замените со некој памучен фустан или маичка со тантела.

8-trendovi-za-plaza-so-koi-e-vreme-da-se-zboguvame-i-nivna-zamena-so-novi-15.jpg

Заменете со:

8-trendovi-za-plaza-so-koi-e-vreme-da-se-zboguvame-i-nivna-zamena-so-novi-16.jpg

Моникини со отсечоци

Моникините со отсечоци и транспарентни делови се навистина специфични и не стојат на секој тип на тело. Време е за збогум.

8-trendovi-za-plaza-so-koi-e-vreme-da-se-zboguvame-i-nivna-zamena-so-novi-07.jpg

Заменете со:

8-trendovi-za-plaza-so-koi-e-vreme-da-se-zboguvame-i-nivna-zamena-so-novi-13.jpg

Уште 4 трендови на следната страна...Би можело да ве интересира:

14 трендови од почетокот на 2000-тите кои не би сакале да се вратат Се срамите ли од некои свои стари модни избори? Некои фотографии засекогаш остан...
Топ избор за на плажа: 4 модни парчиња кои ги кријат сите мани Колку и да вежбате, да се трудите, правилно да се храните, или, пак, да водите ж...
7 трендови од 2000-ите кои се враќаат во мода и 7 кои треба да останат во минатото Се сеќавате ли како изгледавте во 2000-ите години и што беше во тренд во тоа вре...

Спонзорирани линкови: