Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Облека вредна 1 милион долари: Најскапите модни парчиња кои Норт Вест некогаш ги носела

5-годишната ќерка на Ким Кардашијан и Канје Вест уште од најмала возраст живее луксузен живот.

obleka-vredna-1-milion-dolari-najskapite-modni-parchinja-koi-nort-vest-nekogash-gi-nosela-01.jpg

Таа често се појавува забележи во првите редови на модните ревии и големите настани заедно со нејзините родители, а нејзиниот стајлинг не може да помине незабележано.

Според некои гласини, нејзината гардероба е проценета на вредност од 1 милион долари, со оглед на големиот број дизајнерски парчиња.

Иако има само 5 години нејзината облека е многу скапа, па погледнете кои се некои од најскапите парчиња кои таа ги носела или добила:

Розово крзнено палто – 150 долари

obleka-vredna-1-milion-dolari-najskapite-modni-parchinja-koi-nort-vest-nekogash-gi-nosela-02.jpg

Леопардско фустанче на Roberto Cavalli – 200 долари

obleka-vredna-1-milion-dolari-najskapite-modni-parchinja-koi-nort-vest-nekogash-gi-nosela-03.jpg

Hermès бебешки чизмички – 240 долари

obleka-vredna-1-milion-dolari-najskapite-modni-parchinja-koi-nort-vest-nekogash-gi-nosela-04.jpg

Свилена јакна – 240 долари

obleka-vredna-1-milion-dolari-najskapite-modni-parchinja-koi-nort-vest-nekogash-gi-nosela-05.jpg

Charlotte Olympia балетанки – 300 долари

obleka-vredna-1-milion-dolari-najskapite-modni-parchinja-koi-nort-vest-nekogash-gi-nosela-06.jpg

Givenchy маичка – 575 долари

obleka-vredna-1-milion-dolari-najskapite-modni-parchinja-koi-nort-vest-nekogash-gi-nosela-07.jpg

Oscar De La Renta фустан – 600-900 долари

obleka-vredna-1-milion-dolari-najskapite-modni-parchinja-koi-nort-vest-nekogash-gi-nosela-08.jpg

Alexander Wang леопардска чанта – 750 долари

obleka-vredna-1-milion-dolari-najskapite-modni-parchinja-koi-nort-vest-nekogash-gi-nosela-09.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

7 модни трендови кои ќе ги гледаме насекаде во 2022-ра Впечатливите бои ќе бидат хит, особено сината и црвената боја. Носите ли силни б...
6 модни грешки со зимските аутифи кои не треба да ги правите (никогаш) Во ред е љубовта кон XXL парчињата, но тоа не значи дека треба да изгледате како...
7 модни парчиња кои е добро да ги купите (половина) број поголеми Кошула – може изгледа добро на вас додека ја пробувате застанати во гардеробата,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg