Како да носите сламен шешир и кога не сте на плажа, а да изгледате стилски? (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Komercija 25-05-2019


Како да носите сламен шешир и кога не сте на плажа, а да изгледате стилски? (фото)

Сламениот шешир  за многу девојки е неизбежен детаљ кога станува збор за одење на плажа.

kako-da-nosite-slamen-sheshir-i-koga-ne-ste-na-plazha-a-da-izgledate-stilski-foto-01.jpg

Но, има и такви кои умеат да го искомбинираат сламениот шешир и во други летни комбинации, за различни пригоди.

Изгледот на многу блогерки ќе ве увери дека овој детаљ не е само за на плажа, туку и да други кежуал или елегантни стајлинзи.

Може да ги носите со летни фустани, здолништа, големи кошули – нема правило, само важно е добро да се искомбинира за да изгледате стилски, a притоа да ве заштити од сонцето.

Доаѓа во различни големини, облици и модело, па погледнете неколку идеи за инспирација:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како да носите гумени чизми за дожд, а да не изгледате смешно? (фото) Дали и на вас кога бевте деца ви се темнеше кога родителите сакаа да носите гуме...
6 стилски начини да носите фустан на ладно, а да не смрзнете Променливото време прави многу проблеми при изборот на облека, па токму затоа фу...
9 фото докази дека Меган Маркл сака да ги следи и копира аутфитите на ... Откако е со принцот Хари, поранешната актерка сè почесто станува мета на модните...