Бициклистичките се враќаат во мода: Идеи како стилски да ги комбинирате


Бициклистичките се враќаат во мода: Идеи како стилски да ги комбинирате

Многумина не можат ни да помислат на тоа да носат повторно бициклистички, а уште помалку во некоја комбинација за излегување.

biciklistichkite-se-vrakjaat-vo-moda-idei-kako-stilski-da-gi-kombinirate-01.jpg

Сепак, очигледно дека не само што бициклистичките се вратија во мода, туку и може да се комбинираат за најразлични пригоди, а не само за спортски.

Во таква комбинација најчесто може да ја забележиме Ким Кардашијан, но и нејзините сестри и други влијателни личности на социјалните мрежи. 

Познатите личности и блогерките најчесто ги носат со широки кошули, кроп топ или со долго сако, но вие може да експериментирате со стилот.

Погледнете неколку идеи како може да се носи хит парчето на ’90-ите:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како стилски да ја носите обичната широка маичка на 5 различни начини?... За да создадете нов стилски аутфит, понекогаш ви е доволна и само обична широка ...
Идеи како да ја носите омилената црна боја во лето (фото) Иако црната боја не важи за летна и многумина ја избегнуваат, сепак има и такви ...
Мода и психологија на бои: Што кажува вашата омилена боја за вас? Дали и вие припаѓате во групата на луѓе кои и покрај тоа што имаат облека во нај...